Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Restauracje > Jedyny McDonalds w Polsce, w którym są zupełnie inne ceny. Za kawę zapłacisz majątek

Jedyny McDonalds w Polsce, w którym są zupełnie inne ceny. Za kawę zapłacisz majątek

Najdroższy McDonald's
canva/GreenStock

McDonald's słynie kultowych burgerów i kawy. We wszystkich restauracjach — poza jedną — ceny są identyczne. W najdroższym z lokali za kawę przyjdzie nam sporo zapłacić. Sprawdziliśmy, gdzie i podpowiadamy, jak uniknąć przepłacania.

Gdzie znajduje się najdroższy McDonald's w Polsce?

Zaskoczeniem nie będzie, że lokal z wysokimi cenami zlokalizowany jest w Warszawie. Jednak koszty posiłków wynikają z miejsca, w którym działa restauracja, nie zaś z powodu jego obecności w stolicy.

W Warszawie jest około 40 lokali sieci ze złotymi łukami i w większości z nich ceny są takie same jak w innych częściach Polski. Wyjątkiem jest McDonald's na Lotnisku Chopina. Za co zapłacimy więcej?

Kawa kosztuje znacznie więcej w McDonald's

Wszystkie pozycje znajdujące się w menu restauracji są droższe nawet o kilka złotych w porównaniu do lokali znajdujących się poza portem lotniczym. Jednak cena kawy najbardziej szokuje. Za małą czarną w niewielkim rozmiarze przychodzi bowiem zapłacić aż 11,90 zł.

Za tę cenę w innych kawiarniach kupimy czarną kawę w rozmiarze średnim, a czasem nawet i dużym. W niektórych miejscach taka kwota wystarczy też, by skosztować kawy z segmentu specialty. Cena amerykańskiej restauracji trzeba zatem uznać za wygórowaną.

Kawa na lotnisku zawsze będzie droższa

Wysoki koszt skorzystania z oferty McDonald's nie jest wyjątkiem. Kupując jedzenie czy napoje w punktach gastronomicznych już pod odprawie, musimy liczyć się z wyższymi cenami. Najlepiej zawczasu zaplanować zabranie kawy w podróż i przygotować ja w domu.

Na naszej stronie znajdziecie kilka podpowiedzi dotyczących jej zaparzania. W tym artykule zdradzamy, jaki jest największy błąd popełniany podczas sporządzania naparu. Ten natomiast wyjaśnia, dlaczego dobrym pomysłem będzie dodanie odrobiny kardamonu.

Droga kawa w McDonald's.png

canva/Lisa Fotios, Pexels