Smakosze.pl
Projekt bez tytułu (33)

davit85, Getty Images

Już za moment Polacy pożegnają kłopotliwe obostrzenie

16 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Restauracje od wielu miesięcy mają problemy związane z pandemią i obostrzeniami, dlatego na niedawnej konferencji prasowej ogłoszone zostały zmiany w zakazach. Od 26 czerwca zwiększony zostanie limit obłożenia restauracji i lokali gastronomicznych do 75 proc. Od 3 dni możemy również zamawiać i jeść jedzenie w kinach.

Restauracje od samego początku pandemii, gdy ogłoszono zamknięcie lokali gastronomicznych na pracę stacjonarną, miały niełatwy czas. Obniżone zostały znacznie zyski, a wydawanie jedzenia na wynos nie pozwalało zarobić im wystarczająco dużo.

Dlatego w przeciągu ostatniego roku mnóstwo knajp upadło - pracę straciło tysiące pracowników z branży gastronomicznej, którzy nagle nie mieli gdzie pracować. Na szczęście wszystko idzie powoli ku lepszemu.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej

Restauracje będą mogły przyjmować więcej gości

Do 26 czerwca pozostało tylko 10 dni, więc nie musimy zbyt długo czekać na złagodzenie obostrzeń. Wygłodniali klienci już teraz rezerwują sobie stoliki, aby mieć pewność, że zdołają tego dnia zjeść coś z najbliższymi.

10 czerwca na konferencji prasowanej premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego ogłoszono, że 26 czerwca maksymalny limit obłożenia restauracji i knajp wzrośnie z 50 proc. do 75 proc.

Ogórki małosolne i kwestia soli

Ile soli dodać do ogórków małosolnych ?

CZYTAJ DALEJ

Dzięki temu knajpy będą mogły przyjmować jednorazowo więcej klientów, co wiąże się z większymi zarobkami. Jeśli dany lokal jest obecnie w trudnej sytuacji finansowej, powyższa decyzja może go uratować od bankructwa.

Do kin wrócił popcorn i nachosy

Mimo, iż od dłuższego czasu możemy chodzić do kin na swoje ulubione filmy, dopiero od 13 czerwca polski rząd pozwolił na sprzedaż żywności i napojów w kinach oraz innych instytucjach kultury.

Na naszej stronie można znaleźć wiele ciekawych wieści ze świata kulinariów. W tym artykule ostrzegamy przed niebezpieczeństwem, które grozi każdemu z nas podczas jedzenia potraw z grilla. Ten tekst poświęcony został niezwykłemu omletowi Roberta Makłowicza, który dodaje do niego świeże grzyby.

Z takiego obrotu wydarzeń cieszą się szczególnie właściciele kin, którzy znaczną większość zysków nie czerpią wbrew pozorom ze sprzedaży biletów, lecz właśnie zestawów z popcornem i napojem. Warto także dodać, że oglądanie filmu z przekąską jest znacznie przyjemniejsze, niż bez niej.

Pomysły polskich polityków mogą przynieść wielu Polakom ulgę, gdyż luzowanie obostrzeń nabiera coraz większego tempa. Istnieje więc szansa, że z każdym wakacyjnym tygodniem, zakazy będą zmniejszane.

Projekt bez tytułu (34)

Źródło: simonapilolla, Getty Images Pro

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: wiadomosci.onet.pl; gov.pl; wirtualnemedia.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Adam MoskalAutor

Redaktor serwisu Smakosze. Profesjonalnie kulinariami zajmuję się ponad półtora roku, lecz gotowaniem i pisaniem o jedzeniu interesuję się już od dzieciństwa. W swoich tekstach staram się zawrzeć najważniejsze informacje, które pozwalają ugotować przepyszne potrawy nawet laikom. To w kuchni zdobywam największe doświadczenie, tworząc dania z całego świata — od indyjskiego butter chicken, po polską pieczoną kaczkę z jabłkami. Wolny czas poświęcam na pływanie kajakiem po polskich jeziorach oraz odwiedzanie kolejnych ciekawych restauracji. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Magda Gessler nie była zachwycona

Restauracje

Niecodzienna sytuacja w Kuchennych Rewolucjach

Czytaj więcej >

Restauracje

Ile kosztują posiłki w restauracjach Magdy Gessler?

Czytaj więcej >

Restauracje

Jakie są ceny w restauracji Lewandowskiego?

Czytaj więcej >
kelnerka z talerzami

Restauracje

Okropne zachowanie gości w restauracjach

Czytaj więcej >
Gotowanie zakończyło się tragedią

Restauracje

Wypadek podczas gotowania w Zakopanem

Czytaj więcej >
Magda Gessler z pewnością się tego nie spodziewała

Restauracje

Dziennikarze odwiedzili restaurację po Kuchennych Rewolucjach

Czytaj więcej >