Smakosze.pl
Hamburger na grillu

circlePS, Getty Images

Dramatyczne konsekwencje po zjedzeniu burgera

14 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Podczas grillowania wydarzyła się duża tragedia, która doprowadziła do operowania 6-latka. Chłopiec po zjedzeniu burgera z grilla odczuwał intensywny ból, spowodowany wbitym w przełyk stalowym drutem, pochodzącym ze szczotki do czyszczenia rusztu. Lekarze musieli improwizować, aby wyciągnąć go z gardła dziecka.

Grillowanie jest rozrywką dla całej rodziny. Rozpalanie węgli, smażenie potraw i ich jedzenie dostarczają mnóstwa rozrywki. Sam smak usmażonych na ruszcie potraw sprawia, że rekompensowana jest cała praca związana z obsługą grilla.

Aby jedzenie było względnie zdrowe i smaczne, ruszt należy regularnie czyścić. Zazwyczaj czyszczenie przeprowadza się na gorącym ruszcie, gdy zaschnięty tłuszcz jest odrobinę bardziej miękki. Mało kto spodziewa się jednak, że czynność ta może być groźna.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej

Grillowanie przyniosło chłopcu wiele cierpienia

Rodzina Fiore zdecydowała się na urządzenie grilla, gdyż na zewnątrz panowała przyjemna pogoda. Postanowili, że ich głównym daniem będą tego dnia burgery wołowe. Gdy sześciolatek Anthony Fiore wziął jeden kęs burgera, szybko zaczął się źle czuć.

Chłopiec relacjonował, że czuje w gardle ogromny ból. Przez wiele godzin rodzice zastanawiali się, co mu dolega i w końcu po dłuższym czasie, zawieźli go do najbliższego szpitala. Tam okazało się, że dziecko połknęło drut z drucianej szczotki do grilla, który wbił się w gardło.

sklep

Jakie produkty zostały w ostatnim czasie wycofane przez GIS?

CZYTAJ DALEJ

Chłopiec poddany został operacji

W szpitalu zespół chirurgów z organizacji “SickKids” spróbowali wyciągnąć drut z gardła. Choć nie ma żadnych metod opracowanych specjalnie w celu tego typu przypadków, chirurdzy improwizowali i zdołali zakończyć operację pomyślnie.

Na naszej stronie można znaleźć wiele ciekawych wieści ze świata kulinariów. W tym artykule zdradzamy, dlaczego ceny w lokalach gastronomicznych wzrosły w ostatnim czasie. Ten tekst poświęcony został przepisowy na najzdrowszy rosół, który nie zawiera mięsa, więc każdy może się nim raczyć.

Mimo pozytywnego zakończenia chłopiec wiele ryzykował. Drut ze szczotki może zrobić dziurę w jelicie i zagrażać życiu - powiedział dr Aziz Benbrahim, który uczestniczył w ratowaniu życia Anthonego.

Matka dziecka walczy o zakazanie szczotek drucianych

Po doświadczeniu tej tragedii, matka syna opowiadała o niej publicznie, aby przestrzec innych rodziców, przed ewentualnymi skutkami nieuważnego czyszczenia rusztu. W jednym z wywiadów powiedziała, że ma nadzieję na zniknięcie tych szczotek z półek sklepowych.

Zamiast drucianych szczotek, może wyczyścić ruszt w inny sposób. Wystarczy rozpalić węgle i zamknąć pokrywę nad rusztem. Gdy metal intensywnie się nagrzeje, zgniecioną w kulkę folią aluminiową, przeciera się zabrudzenia na ruszcie.

szczotki-do-grilla3x

Drut w gardle chłopca

Źródło: youtube.com/ Actual News

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: webniusy.com

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Zdrowie

Czego nie należy pić podczas upałów?

Czytaj więcej >

Zdrowie

Za co gwiazdy pokochały sok z selera?

Czytaj więcej >

Zdrowie

Piorunujące zalety napoju z liści laurowych i cynamonu

Czytaj więcej >

Zdrowie

Eksperci przestrzegają przed piciem w upały mocno schłodzonych napojów

Czytaj więcej >

Zdrowie

Dlaczego warto jeść mizerię?

Czytaj więcej >

Zdrowie

Burza po wpisie dotyczącym uwielbianych napojów

Czytaj więcej >