Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Dlaczego warto dodać cynamon do kawy?
Jakub Kossakowski
Jakub Kossakowski 13.03.2021 01:00

Dlaczego warto dodać cynamon do kawy?

Kawa z cynamonem
Canva.com / Yana Kallas

Poranna kawa pomaga nam stanąć na nogi. Pija się ją w różnych wydaniach. Niektórzy smakosze stawiają na dodatek w postaci mleka, inni wzbogacają kawę o cukier. Okazuje się, że jednym z najlepszych rozwiązań jest niepozorny cynamon.

Kawa z cynamonem zachwyca smakiem i właściwościami

Kawa często gości na naszych stołach. Część osób nie wyobraża sobie bez niej udanego dnia. Zawarta w niej kofeina potrafi nas solidnie rozbudzić i dodaje energii. Jakiś czas temu wspominaliśmy o tym, w jakich porach kawa nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Kawa może być przygotowana na rozmaite sposoby. Najbardziej podstawowymi dodatkami są mleko i cukier. Drugi z nich sprzyja nadwadze i cukrzycy. W związku z tym lepiej wyeliminować go z codziennego jadłospisu.

Mało kto spodziewałby się, że cynamon skutecznie zastępuje cukier. Dzięki przyprawie kawa zyskuje wyjątkowe walory smakowe. Jednak dodatek w takiej formie może także wesprzeć nasze zdrowie. Jego właściwości są niezwykłe.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi na portalu Poradnik Zdrowie, cynamon wykazuje działanie przeciwnowotworowe. Dzieje się tak za sprawą aldehydu cynamonowego. Badacze z Uniwersytetu Arizony przeprowadzili badanie na myszach, które wykazało, że substancja pozytywnie wpływała na zdolności regeneracyjne komórek. Czym jeszcze może nas zaskoczyć kawa z cynamonem?

(Canva.com / yktr)

Kawa z cynamonem w trosce o zdrowie

Okazuje się, że kawa z cynamonem może również wspomóc proces odchudzania. Przyprawa wspiera trawienie. W związku z tym warto po nią sięgnąć w trakcie diety. Substancje zawarte w cynamonie mogą także wpłynąć pozytywnie na nasz nastrój.

Nie można pominąć faktu, że cynamon uznawany jest przez badaczy za produkt, który może opóźnić wystąpienie choroby Alzheimera. Wszystko za sprawą zawartej w nim epikatechiny. Naukowcy z University of California przekonują, że związek ten zapobiega powstawaniu splątków neurofibrylarnych.

Kawa z cynamonem dostarcza nam również benzoesan sodu. Substancja ta może odwrócić zmiany w mózgu, które wywołuje choroba Parkinsona. Nie można oczywiście zapomnieć o tym, że cynamon działa także przeciwzapalnie, przeciwwirusowo i antybakteryjnie. Dzięki czemu wspiera naszą odporność.

Kawa z cynamonem powinna zainteresować smakoszy, którzy dbają o swoje zdrowie. Wystarczy dodać do napoju jedną lub dwie łyżeczki przyprawy. Dobrze komponuje się ona z mlekiem. Jednak akurat na ten drugi dodatek w niektórych sytuacjach należy uważać.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Poradnik Zdrowie; CafeSilesia; Dzień Dobry TVN

Zapraszamy na nasz Instagram

Tagi: Przyprawy kawa