Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Kolosalna podwyżka cheeseburgera w McDonald's. Czasy kanapek za 2 złote nie wrócą nigdy
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 25.02.2023 10:17

Kolosalna podwyżka cheeseburgera w McDonald's. Czasy kanapek za 2 złote nie wrócą nigdy

Cena cheeseburgera w McDonald's szokuje
wikimedia/By Sardaka, CC BY 3.0, screen pochodzi z kanału HowToBasic na YouTube

Cena cheeseburgera w McDonald's jeszcze nigdy nie była tak wysoka. Za niewielką kanapkę z wołowiną, serem i piklami zapłacimy prawie 9 zł. Nie tylko cheeseburger podrożał. Wszystkie pozycje w menu popularnego fast fooda kosztują o wiele więcej.

Ogromna podwyżka ceny cheeseburgera

McDonald's jest jedną z sieci restauracji typu fast food, którą pokochali Polacy. Smaczne jedzenie podane w kilka minut, w dodatku w bardzo atrakcyjnych cenach codziennie przyciągało miliony.

Niestety od jakiegoś czasu obserwujemy wzrost cen kultowych kanapek, w tym cheeseburgerów, hamburgerów, a także frytek i innych dodatków. Duży wzrost cen można było odnotować podczas powrotu do menu Burgera Drwala.

Jeszcze nie tak dawno w McDonald's mogliśmy kupić kultowe kanapki za 2 zł. Niestety szalejąca inflacja i idący za nią wzrost cen produktów spożywczych, prądu, mediów i transportu spowodowały, że takich cen w popularnej sieci fast food nie spotkamy już nigdy.

Zdrowsza jest kawa rozpuszczalna czy sypana? Dietetyk nie ma wątpliwości

Ile kosztuje cheeseburger w McDonald's?

Cheeseburger jest klasyczną kanapką, która od zawsze była w menu McDonald's. Przyrumieniona bułka, kotlet wołowy, ser, pikle, cebula, musztarda i ketchup stały się totalnym hitem, po który każdego dnia sięgają miliony.

Niestety popularna kanapka w ostatnim czasie znacznie podrożała. Według aplikacji Uber East, cheeseburger kosztuje już 8,90 zł! McDonald's stopniowo podnosił cenę kanapki, jednak nigdy jeszcze nie było tak drogo.

Nie tylko kultowa kanapka podrożała. Ceny poszybowały w górę

Sieć restauracji McDonald's podniósł ceny wszystkich pozycji w swoim menu. Burger Drwala jeszcze niedawno kosztował około 18 zł. W tym momencie kupimy go za 24, 90 zł.

Jeszcze droższy jest Burger Drwala z żurawiną. Kultowa kanapka z jesiennej karty McDonald's kosztuje w tym momencie prawie 27 zł. Popularny fast food podniósł ceny frytek, dodatków i napojów. Niestety taniej nie będzie.

Totalna obniżka cen w Lidlu. Sprawdź najlepsze promocje. Lubisz parówki? Dowiedz się, które są najlepszym wyborem. Dietetyk nie ma wątpliwości.

cheesburger w McDonalds.jpg
Screen menu McDonald's z aplikacji Uber Eats