Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Kuchnia Smakoszy > Makłowicz dementuje plotki na temat robienia żurku. „Ja nic takiego nie powiedziałem"
Przemysław Bociąga
Przemysław Bociąga 30.03.2024 17:43

Makłowicz dementuje plotki na temat robienia żurku. „Ja nic takiego nie powiedziałem"

robert makłowicz i żurek
Fot. Canva/Ccat82, Instagram/robertmaklowicz_official

2024 rok przyniósł jakąś nowość w kwestii tradycji wielkanocnych. Nie była to jednak nowość, jakiej się spodziewaliśmy. Okazało się, że jedna z największych osobistości polskich kulinariów Robert Makłowicz nie lubi żurku. To jednak dopiero początek historii.

Makłowicz i żurek

Pogłoska o negatywnym stosunku Makłowicza do klasycznej zupy wielkanocnej poniosła się szerokim echem. Nic dziwnego – pan Robert, obecny od lat w polskim pejzażu kulinarnym, cieszy się niesłabnącą popularnością wśród fanów.

Zaskakująco, identycznie jest zresztą z żurkiem, zwanym ostatnio polskim ramenem. Również jest głęboko zakorzeniony w naszych kulinarnych tradycjach i również nie przestaje wzbudzać emocje. Internetowa plotka dodała jeden do jednego i wybuchł skandal.

żurek wielkanocny
fot. Canva
Czy kupny zakwas w butelce może się zepsuć? Większość osób nie wie, na co zwrócić uwagę

Nędzny żureczek

Zaczęło się od „Faktu”. To jego dziennikarze wyciągnęli z Makłowicza wyznanie:

Nie robię żurku na Wielkanoc – wyznał, a zapytany, co w takim razie jadał, wyjaśnił: Nie wiem jeszcze. Zobaczymy, co będzie. Wielkanoc to ruchome święto, a może będzie już czosnek niedźwiedzi na przykład.

To, że pan Robert przedkłada choćby zupę krem z czosnku niedźwiedziego nad żurek na wielkanocnym stole skłoniło dziennikarzy „Faktu” do stwierdzenia, że kucharz za czosnkiem „nie przepada”. A w cytatach z „nie przepada” szybko zrobiło się „nie lubi”.

Tak, Robert Makłowicz lubi żurek

Fałszywe informacje roznoszą się w sieci lotem błyskawicy i obowiązkiem dziennikarza jest weryfikowanie faktów. Do samego Makłowicza zadzwonił więc portal RMF FM. 

Nie, ja nic takiego nie powiedziałem. To przerażająca wiadomość, muszę się jakoś z tym zmierzyć. Muszę przestać żurek lubić w takim razie – odparł Makłowicz.

My w Smakosze.pl oczywiście wiedzieliśmy, że to bzdura, nawet bez dementi. Nie tak dawno przypomnieliśmy, że Makłowicz nie tylko żurek lubi, lecz wręcz broni jego honoru. Uważa, że niedocenianym elementem zupy jest czosnek. „Bez niego to nędzny żureczek” – wyjaśnił.

Nic zresztą dziwnego. Trudno wyobrazić sobie, by takie dwie gwiazdy jak Robert Makłowicz i polski żurek nie mogły się dogadać. Dobrze więc, że mamy na ten temat jasność.

Wypróbuj przepisy na pyszny szybki sos chrzanowy i faszerowane jajka według Tomasza Strzelczyka.

żurek z kiełbasą
fot. Canva