Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Moja znajoma trzyma w lodówce papier toaletowy. Gdy dowiedziałem się dlaczego, sam zacząłem tak robić
Maciej Jurczyk
Maciej Jurczyk 24.02.2024 14:04

Moja znajoma trzyma w lodówce papier toaletowy. Gdy dowiedziałem się dlaczego, sam zacząłem tak robić

papier toaletowy w lodówce
Źródło własne

Widziałaś kiedyś rolkę papieru w lodówce? Ja za pierwszym razem przetarłem oczy ze zdumienia. Znajoma, u której podpatrzyłem ten patent, szybko jednak wyjaśniła o co z nim chodzi. Wypróbowałem sztuczkę w swoim domu i nie żałuję.

Na pewno też masz ten problem

Lodówka odgrywa najważniejszą rolę w każdej kuchni. Dzięki niej możemy nie tylko schłodzić produkty, ale przede wszystkim przedłużyć ich żywotność. To oczywiste zalety tego urządzania.

Niestety jak wszystko, co ma plusy, ma także minusy. Jednym z nich jest kumulowanie się zapachów w lodówce. Dzieje się, dlatego że każdy produkt inaczej pachnie, a w zamknięciu mieszają się ze sobą, tworząc bardzo specyficzny zapach. Na szczęście są na to sprawdzone sposoby.

lodówka.jpg
Canva/@Csondy
Zrazy to ulubione danie Zenka Martyniuka. Przepis jego żony bije rekordy popularności Dietetyk bierze pod lupę sery z Biedronki. Wskazuje konkretne marki

Jak temu zaradzić?

Metod na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu w lodówce jest kilka. Niektórzy wstawiają do lodówki szklankę z octem. Metoda może i skuteczna, ale zapach octu również nie należy do tych najprzyjemniejszych.

Inni wolą we wnętrzu urządzenia zostawić świeżo mieloną kawę. Podobno działa, ale efekt nie utrzymuje się długo. Warto się także zastanowić, czy lodówka ma pachnieć jak dobra kawiarnia. Najlepszą metodą, jaką znam i jaką sam stosuję w swojej kuchni to zostawienie rolki papieru toaletowego.

Wykorzystaj papier toaletowy

Ten sposób na brzydki zapach z lodówki pokazała mi znajoma. Na początku byłem zaskoczony, co ona wymyśliła. Przez głowę przeszła mi nawet myśl, że może sobie ze mnie żartuje, ale o dziwo sztuczka kuchenna z rolką papieru toaletowego okazała się skuteczna

Nieprzyjemny zapach zniknął, a ja dalej byłem zaskoczony. Z tym problemem borykałem się naprawdę długo, a okazało się, że rozwiązanie leży w mojej łazience. 

Wystarczy, że do miski wsypiesz łyżkę sody oczyszczonej i zalejesz litrem wody. Następnie zamocz w niej rolkę papieru. Papier wyciśnij z nadmiaru płynu i umieść go na małym talerzyku w lodówce. Efekt poczujesz już po paru godzinach. To działa. Sprawdź, czym na pewno zaskoczysz rodzinę podczas Wielkanocy oraz jak zrobić surówkę z selera

papier toaletowy.jpg
Canva/@Vlada Karpovich
Tagi: Kuchnia