Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Musiałam obrać do ciast 3 kg jabłek. Z pomocą przyszedł mąż-majsterkowicz, całość zajęła 5 minut
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 28.09.2023 16:48

Musiałam obrać do ciast 3 kg jabłek. Z pomocą przyszedł mąż-majsterkowicz, całość zajęła 5 minut

obieranie jabłka
YouTube/@HandimaniaPL

Jabłka są pyszne i bardzo zdrowe. Jednak, gdy musiałam obrać ich aż 3 kilogramy, złapałam się za głowę. Jak obrać tyle jabłek? Na szczęście z pomocą przyszedł mi mąż-złota rączka. Raz dwa wymyślił genialny sposób.. 

Jabłka, czyli jedz je na zdrowie

Lubimy jabłka za ich smak, soczystość i wiele zastosowań w kuchni. Możemy robić z nich pyszną szarlotkę, dodawać do mięs, prażyć i smażyć. Żeby przygotować jabłka do dalszej obróbki, zwykle wcześniej je obieramy. Gdy jest ich zaledwie kilka, to żaden problem.

Schody zaczynają się, gdy trzeba obrać kilka kilogramów jabłek. Byłam w takiej sytuacji, jednak nie musiałam ręcznie obierać owoców. Z pomocą przyszedł mój mąż. Zapalony majsterkowicz znalazł niezły sposób na obranie 3 kilogramów jabłek.  

obieranie jabłek.jpg
Materiał YouTube z kanału Genialne
Moja babcia robi najlepsze mielone na świecie. W końcu zdradziła mi swój sekret, kluczowy jest ten dodatek

Jak szybko obrać jabłko?

Jabłka to smak i witaminy. Ich jedzenie pozytywnie wpływa na pracę naszego serca, ciśnienie krwi i sprzyja zachowaniu szczupłej sylwetki. Warto po nie sięgać i wykorzystywać je do przygotowywania rozmaitych potraw w kuchni. Jednak obieranie 3 kilogramów jabłek może już stanowić niezłe wyzwanie. 

Jak szybko obrać jabłka? Tym zajął się mój mąż- majsterkowicz. Obrał 3 kilogramy jabłek w 5 minut. Zrobił to przy pomocy, obieraczki, wkrętarki i płaskiego wiertła. Najpierw musimy dobrze umyć wiertło i je zamocować we wkrętarce. Następnie nabijamy na nie jabłko. 

Wkrętarka i obieraczka, czyli obierz szybko jabłka

Teraz wkrętarkę kładziemy na miękkiej podkładce. Jabłko opieramy na talerzu, a w ręku trzymamy obieraczkę. Ta obiera owoc, który kręci się dzięki wkrętarce. Ta błyskawiczna metoda na obieranie jabłek jest warta polecenia. 

Gdyby nie ten sposób, czekałoby mnie ręczne obieranie 3 kilogramów owoców. Nawet nie chcę o tym myśleć. Dzięki wkrętarce i obieraczce wszystko przebiegło szybko i sprawnie. Skorzystajcie z tego kuchennego triku, jest bardzo pomocy. Pisaliśmy o pysznym śniadaniu z jabłek. Podawaliśmy też przepis na rewelacyjny deser z jabłek. 

obieranie jabłka
YouTube/@HandimaniaPL

Źródło: YouTube/@HandimaniaPL