Smakosze.pl
jajka

Pixabay / congerdesign

Na czym polega dieta jajeczna?

5 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Dec

Udostępnij:

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się tzw. dieta jajeczna. Trwa ona siedem dni i zapewnia podobno wręcz spektakularne efekty. Tłumaczymy, jakie są zasady diety jajecznej oraz jak wygląda jej jadłospis.

Dieta jajeczna podbija internet. Mówi się, że dwa tygodnie wystarczą, aby cieszyć się wymarzoną sylwetką. Zdradzamy, na czym polega dieta, oraz jaki jest jej jadłospis. 

Zasady diety jajecznej

Dieta jajeczna należy do tzw. monodiet. Oznacza to, że jest mało zróżnicowana i jak sama nazwa opiera się przede wszystkim na spożywaniu jajek. Dopuszcza się w niej także spożywanie ryb, chudego mięsa oraz zielonych warzyw.

Zasady diety są dosyć restrykcyjne. Dopuszcza ona zjedzenie sześciu ugotowanych (przez maksymalnie 10 minut) jajek na twardo. W czasie stosowania diety zalecane jest picie ok. 3 litrów niegazowanej wody lub zielonej herbaty. Napoje te pozwolą pozbyć się z organizmu szkodliwych toksyn.

Co kilka dni dozwolone jest również sięgnięcie pod pieczone lub gotowane drobiowe mięso i  ryby. Dieta powinna trwać dwa tygodnie, po tym czasie powinny się również pojawić pierwsze efekty. Poniżej zdradzamy jej przykładowy jadłospis.

Przykładowy jadłospis diety jajecznej

Jak sama nazwa wskazuje dieta jajeczna przede wszystkim, opiera się na ugotowanych na twardo jajkach. Należy je jeść 3 razy dziennie. Dwa - rano, dwa - po południu i dwa -wieczorem. Powinno się je gotować maksymalnie przez 10 minut, aby nie straciły swoich cennych właściwości.

Poza jajkami na śniadanie warto sięgać po owoce m.in. banana, kiwi, grejpfruta, gruszki lub mandarynki. Doskonałym dodatkiem do obiadu będą za to sałatki z zielonych warzyw.

Raz na parę dni na kolację warto sięgnąć po pieczoną lub gotowaną na parze rybę (dorsza, pstrąga itd.) bądź drobiowe mięso. Pamiętajmy, aby były one zawsze w towarzystwie niskokalorycznych dodatków.

Chociaż niektórzy opowiadają się za tym, aby dieta trwała aż dwa tygodnie to lekarze i dietetycy uważają, że optymalny czas jej trwania to 7 dni. Wtedy jest po prostu bezpieczniejsza dla naszego organizmu.

Więcej na temat prozdrowotnych zalet jajek przeczytasz tutaj.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: fitness wp.

Zapraszamy na nasz Instagram

undefinedundefinedundefined

Monika DecAutor

Wydawczyni portalu Smakosze.pl. Codziennie zbieram dla Was najlepsze przepisy i kulinarne ciekawostki. Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. W wolnych chwilach gotuję, podróżuję i czytam książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Dieta

Czym różnią się borówki od wilczych jagód?

Czytaj więcej >

Dieta

Ile filiżanek kawy można pić w ciągu dnia?

Czytaj więcej >

Dieta

Jak przygotowywać czosnek, by nie tracił smaku i właściwości?

Czytaj więcej >

Dieta

Czy lepiej zamiast cukru używać miodu?

Czytaj więcej >

Dieta

Fatalne wyniki po kontrolach lodów z automatów

Czytaj więcej >

Dieta

Czy jedzenie ogórków kiszonych na pusty żołądek jest zdrowe?

Czytaj więcej >