Smakosze.pl
Najgorsza rzecz, jaką możesz wrzucić do zlewu w kuchni. Zatyka go i przykleja się do rur

canva/ ThamKC

Najgorsza rzecz, jaką możesz wrzucić do zlewu w kuchni. Zatyka go i przykleja się do rur

18 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Magdalena Patacz

Zatkany zlew jest częstym problemem. Przyczyną są resztki jedzenia, które wrzucamy do odpływu zamiast do kosza. Produkty jak olej, fusy, czy mąka przylepiają się do rur i powodują ich zatykanie. Dowiedz się, jak przygotować w domu skuteczny środek do odetkania odpływu. Kosztuje grosze i jest zupełnie bezpieczny.

Zlew zatyka się przez odpady, jakie wyrzucamy do odpływu. Do zlewu nie wyrzucajmy resztek owoców, warzyw, skorupek jajek, czy kostek i chrząstek. Nie każdy jednak wie, że nie tylko większe produkty spożywcze mogą uszkodzić odpływ i przyczynić się do zatkania rur i powstaniu nieprzyjemnego zapachu.

jajecznica

Mistrzowie kuchni mają najlepszy patent na jajecznicę. Cały sekret tkwi w 1 sztuczce

CZYTAJ DALEJ

Mniejsze resztki, a nawet płynne produkty spożywcze są w stanie przylepić się do rur i zatkać cały odpływ. Dowiedz się, jakich produktów lepiej nie wrzucać do zlewu. O ile mąkę wiele osób wyrzuca do kosza, tak olej i fusy z kawy zwykle lądują w zlewie. A to tylko niektóre z przykładów produktów, które zatykają odpływ.

Jeśli chcesz odetkać zlew, przygotuj domową i tanią mieszankę z octu i sody oczyszczonej. Proporcje znajdziesz poniżej. Zapomnij o chemicznych, żrących środkach, które są szkodliwe dla Twojego zdrowia i zdrowia Twoich dzieci. Domowy środek na zatkany zlew jest skuteczny i zupełnie bezpieczny.

Tych produktów przenigdy nie wrzucaj do zlewu. Zatkają i uszkodzą odpływ

Wylewasz fusy z kawy z filiżanki lub kolby ekspresu do zlewu? Fusy będą gromadzić się w odpływie, a po czasie zatkają zlew i przyczynią się do powstania nieprzyjemnego zapachu. Fusy zawsze wyrzucaj do kosza na śmieci.

Nie tylko gorący tłuszcz może uszkodzić rury. Zimny olej będzie gromadził się w odpływie, przyklejał do rur i w końcu zatka zlew. Olej przelej do słoika, zakręć i wyrzuć do kosza. Mąka, ryż i makaron w połączeniu z wodą utworzą gęstą, klejącą papkę, która z pewnością przyklei się do rur i po nagromadzeniu się zatka odpływ.

Ugotowany ryż i makaron pęcznieją w kontakcie z wodą. Uważaj również na pestki. Nawet najmniejsze pestki z owoców wyrzucane do zlewu z czasem zatkają rury. Pestki są trudne do usunięcia, czyszczenie z nich odpływu będzie kłopotliwe.

Jak odetkać zatkany zlew? Postaw na domowy sposób

Zrezygnuj z chemicznych środków do odtykania zlewu i rur. To agresywna chemia, której opary mogą wywołać silną reakcję alergiczną, a samym proszkiem możesz się poważnie poparzyć.

Do odetkania zlewu wystarczy ocet, soda oczyszczona i wrzątek. Do odpływu wsyp szklankę sody, następnie wlej szklankę octu i zostaw na 30 minut. Po tym czasie zagotuj cały czajnik wody i wrzątek wlej bezpośrednio do odpływu. To skuteczny i zupełnie bezpieczny sposób na czyste rury i odpływ.

Zmywarka nie domywa naczyń? W tym artykule dowiesz się, jak szybko rozwiązać problem. Wyczyść palniki gazowe domowym sposobem. Będą lśnić jak nowe.

zlew

canva/DHSphoto

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Tagi:

Magdalena PataczAutor

Redaktorka portalu Smakosze.pl. Przygotowuję dla Was przepisy i porady kulinarne. Lubię gotować i odkrywać nowe smaki, a pisanie to moja pasja. Prywatnie jestem fanką powieści fantastycznych, klasycznego rocka i gier komputerowych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Dlaczego do rosołu dodaje się opalaną cebulę?

Porady

Dlaczego do rosołu dodaje się opaloną cebulę? Powód jest bardzo ważny

Czytaj więcej >
banan

Porady

Dlaczego warto zjeść banana przed snem? Jest lepszy niż mleko

Czytaj więcej >
ryby dietetyk

Porady

Tych ryb lepiej unikaj. Dietetyk ma im wiele do zarzucenia

Czytaj więcej >
pierogi

Porady

Co zrobić, by pierogi nie sklejały się po ugotowaniu? 1 błąd potrafi zniszczyć całe danie

Czytaj więcej >
Kapusta na gołąbki będzie idealna

Porady

Koniec z parzeniem kapusty na gołąbki we wrzątku. Zmiękczysz ją nawet bez wody

Czytaj więcej >
Wątróbka od Strzelczyka

Porady

Co zrobić, żeby wątróbka nie pryskała przy smażeniu? Strzelczyk pokazał niezawodny trik

Czytaj więcej >