Największy błąd w przyrządzaniu mizerii. Przez niego ogórki miękną
Zapomnij o nieapetycznej i rozwodnionej mizerii. Wystarczy, że podczas jej przyrządzania ustrzeżesz się powszechnego błędu. Jeśli chcesz, by ogórki pozostały apetyczne i chrupiące, uważaj na moment dodania do nich soli. To właśnie ta przyprawa sprawia, że warzywa wypuszczają wodę.
Uniknij popularnej pomyłki podczas robienia mizerii
Mizeria jest niemal najpopularniejszą surówką w Polsce. Jej świeży i lekki smak pasuje do rozmaitych dań. Delektujemy się nią zwłaszcza latem, gdy łatwo o soczyste i pyszne ogórki. Jak sprawić, by tak samo apetyczne pozostały po przygotowaniu mizerii?
Zielone ogórki charakteryzują się wyjątkową chrupkością. Kiedy mizeria podejdzie wodą, tracą niestety tę cechę. Dzięki nam zrozumiecie, w czym tkwi problem i jak uniknąć niesmacznej, rozmiękłej. Rozwiązanie problemu jest bananie proste.
Ten patent na bób pokazała mi ciocia. Nigdy nie robię go inaczej, każdy zajada aż się uszy trzęsąDlaczego mizeria podchodzi wodą?
Kluczowy podczas robienia mizerii jest moment, w którym dodajemy do niej sól. Jeśli zrobimy to zbyt wcześnie, ogórki jak nic podejdą wodą. Z drugiej strony zrezygnować z soli nie sposób bez uszczerbku na smaku surówki. Rozwiązanie jest banalnie proste.
Ogórki na mizerię najlepiej kroić w grube plastry. Taka apetycznie chrupie pod zębami. Jeśli ogórki posolimy zbyt wcześnie, zrobią się mało apetyczne i miękkie. Moment doprawienia należy zostawić więc na sam koniec.
Ogórki na mizerię grubo kroimy i przekładamy do miski. Sos ze śmietany i przypraw przygotowujemy w osobnym naczyniu. Dopiero tuż przed samym podaniem łączymy ze sobą oba składniki. Dzięki temu mizeria zostanie zjedzona, zanim warzywa zdążą puścić wodę.
Co jeszcze warto wiedzieć o przygotowaniu mizerii?
Nie wszyscy wiedzą, jakie dodatki najlepiej pasują do mizerii. Jasne jest, że składa się ona z ogórków i jogurtu lub śmietany. Co jednak jeszcze do niej dodać i jakie składniki pasują najlepiej? Poniżej znajdziecie kilka inspiracji.
Wiemy, że ogórki na mizerię wymagają posolenia. Nie zaszkodzi im także odrobina pieprzu. Jeśli chcecie podkręcić charakter dania, koniecznie dodajcie nieco posiekanej drobno cebulki. Domownicy będą zachwyceni tym niebanalny smakiem.
Są też tacy, którym kwaskowatość śmietany czy jogurtu nieco przeszkadza. Tym osobom polecamy rozważyć szczyptę cukru. Słodki dodatek zrównoważy smak i nada mu większej głębi. Koniecznie wypróbujcie ten sposób, kiedy następnym razem będziecie przygotowywać mizerię.
Dla osób, którzy kwasek mizerii lubią, mamy zupełnie inną podpowiedź. Ogórki skropcie odrobiną octu. Idealnie będzie do nich pasował ten winny lub jabłkowy. Dodatek świetnie wyostrzy smak uwielbianej sałatki. Ten składnik doskonale będzie pasował do mizerii podczas upalnych dni. Zamiast ogórków, możesz użyć do niej innego chrupiącego warzywa.