Smakosze.pl
Śmierć popularnej kucharki

webandi, pixabay

Nie żyje szefowa kuchni Sonia Cabano

1 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Nie żyje jedna z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd kulinarnej telewizji, Sonia Cabano. Zmarła w wieku 57 lat, a jej ciało znaleziono w miniony poniedziałek w jej domu. Cabano była znaną modelką, organizatorką uroczystych kolacji, prezenterką telewizyjną oraz szefem kuchni.

Sonia Cabano urodziła się w Bloemfontein, a dorastała w Brandfort. Dużą część życia spędziła jednak w Kapsztadzie. Swoje życie zawodowe rozpoczęła jako modelka - jej zdjęcia drukowano na okładkach wielu magazynów, występowała w międzynarodowych reklamach i kampaniach marketingowych. 

Jej kariera w świecie mody sprawiła, że wylądowała w Wielkiej Brytanii, gdzie organizowała wykwintne przyjęcia i kolacje dla ludzi z wyższych sfer. Jej klientami były chociażby Tina Turner oraz Margaret Thatcher. To wtedy wykształciła się jej pasja do gotowania.

Sonia Cabano znaleziona została martwa w poniedziałek

Jej ciało odkryto w poniedziałek, a śmierć potwierdził brat Meyer de Waal. Nie podano jeszcze do opinii publicznej wyjaśnienia jej nagłego zgonu. Cabano osierociła dwójkę dzieci, Sabah oraz Guillaume. Fani kucharki są zrozpaczeni, gdyż nic nie wskazywało na jej śmierć. 

Cabano w całym swoim życiu napisała 4 książki kucharskie, które poświęciła głównie kuchni wegetariańskiej, a także poradom mającym na celu ułatwienie gotowania dla amatorów. Jej książki sprzedawały się nie tylko w Południowej Afryce, lecz również w Wielkiej Brytanii. 

Kucharka i prezenterka telewizyjna

Dała się poznać jako doskonała prezenterka telewizyjna, która brała udział w programie kulinarno-podróżniczym Pampoen tot Perlemoen, który emitowany był na południowo afrykańskiej stacji telewizyjnej kykNET. Doświadczenie zdobywała jako kucharz w Wielkiej Brytanii. 

Jedną z większych zasług Cabano jest przygotowywanie posiłków i dekorowanie ich do sekwencji otwierającej każdy odcinek południowo afrykańskiej edycji MasterChefa. Dzięki show każdy mógł podziwiać jej kulinarną sztukę. 

Nasz portal wypełniony jest informacjami, które mogą przypaść ci do gustu. Z tego artykułu dowiesz się, jak wyglądała najpiękniejsza gotująca Polka w młodości. W tym tekście zdradzamy ile pieniędzy, musiał zapłacić gość nadmorskiej restauracji za schab z ziemniakami i surówką.

Źródło: instagram.com/pappachefza

Wpływ pandemii na Sonię Cabano

Jak wiele innych osób, Sonia także odczuła negatywny efekt lockdownu - pod koniec 2020 roku napisała, że ostatni okres był bardzo traumatyczny, samotny i dłużący się, lecz kucharka znalazła pozytywną stronę pandemii. Mogła spędzić więcej czasu ze swoimi dziećmi. 

Co ciekawe, Cabano uważała, że jej pociechy znacznie lepiej i ciekawiej gotują od niej. Tworzą wspaniały zespół, który doskonale sprawdza się w niewielkiej kuchni. 

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: news24.com

Adam Moskal

Redaktor portalu Smakosze.pl. Pasję do gotowania rozpalił w nim Makłowicz. Swoje życie postanowił poświęcić kulinariom i dziennikarstwu. Pracował na wielu stanowiskach gastronomicznych. Prywatnie fan muzyki folkowej oraz sportów rowerowych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Magda Gessler zniszczyła telefon

Show-biznes od kuchni

Awantura podczas nagrywania "Kuchennych rewolucji"

Czytaj więcej >
Uwielbiany kucharz zmarł

Show-biznes od kuchni

Ukochany kucharz nie żyje, bardzo przykre wieści

Czytaj więcej >

Show-biznes od kuchni

Kim są synowie Roberta Makłowicza?

Czytaj więcej >
Justyna Żyła zdradziła kim jest jej mama

Show-biznes od kuchni

Kulinarne tradycje w rodzinie Justyny Żyły

Czytaj więcej >

Show-biznes od kuchni

Mateusz Gessler martwi się o przyszłość swoich restauracji

Czytaj więcej >
Księżniczka Charlotte zdradziła co lubi jadać

Show-biznes od kuchni

Ulubione jedzenie księżniczki Charlotte

Czytaj więcej >