Smakosze.pl
Jajko zaskoczyło rolnika

Facebook / @stockmanseggs

Niesamowita tajemnica gigantycznego jajka

30 Maja 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Niezwykle rzadko zdarza się, by jajka były aż tak duże. Kiedy pracownik fermy zauważył niecodzienne znalezisko, nie mógł uwierzyć własnym oczom. Nie spodziewał się, że jajko ma pewien sekret. Wszystko wyszło na jaw po jego rozbiciu.

Jajka często goszczą na naszych stołach. Jadamy je w rozmaitych wydaniach. Nietrudno natknąć się na smakoszy, którzy z miłą chęcią sięgają po jajka. Niektóre z nich mogą przyprawić o zawrót głowy. Przekonał się o tym pracownik australijskiej fermy Stockman's Eggs.

Wyjątkowe jajko zaskoczyło rolnika

Smakowite jajka są niezbędnym elementem wielu wybornych frykasów. Dodajemy je między innymi do ciast. Jednak nie może zabraknąć ich również w innych daniach. Jakiś czas temu wspominaliśmy o przepisie na placki ziemniaczane z jajkiem sadzonym w środku.

Jajka cieszą się popularnością na całym świecie. Istnieje wiele firm, które zajmują się hodowlą kur znoszących ten produkt spożywczy. Jedną z nich jest australijska ferma Stockman's Eggs. Właśnie tam pracownik natknął się na jajko o niecodziennych rozmiarach.

Rolnik nie podejrzewał, że dzień w pracy zaskoczy go takim znaleziskiem. Przeważnie zbierane przez niego jajka nie wyróżniały się wielkością. Jednak jedno z nich znacząco wyróżniało się na tle pozostałych

Przeważnie duże jajka mogą oznaczać zawartość większej liczby żółtek. Wyjątkowy nabiał był kilkukrotnie większy od reszty smakołyków. Po tak dużym produkcie można by spodziewać się nawet czterech żółtek. Po rozbiciu oczom pracownika fermy ukazał się niecodzienny widok.

(Facebook / @stockmanseggs)

Co znajdowało się we wnętrzu jajka?

Kiedy pracownik fermy rozbił jajko, okazało się, że w jego środku znajduje się jeszcze jedno jajko. Miało ono standardowe rozmiary. Trzeba przyznać, że tego typu znaleziska są prawdziwą rzadkością. Ferma Stockman's Eggs podzieliła się odkryciem za pośrednictwem swojej strony na Facebooku.

Zdjęcia wyjątkowego jajka szybko obiegły Internet. Właściciele farmy sami byli zaskoczeni tego typu ewenementem. Podkreślili jednak, że ich kury są karmione samymi naturalnymi paszami. W związku z tym ewentualne zarzuty dotyczące stosowania środków mających wpłynąć na wydajność i znoszenie większych jajek są niezasadne.

Natura potrafi mocno zaskakiwać. Warto zauważyć, że kury z fermy Stockman's Eggs co jakiś czas znoszą spore jajka. Najpewniej wynika to z dobrych warunków, które są zapewnianie zwierzętom. Jednak prawdziwa przyczyna zapewne na zawsze pozostanie tajemnicą.

Przeciętne jajka ważą około 60 g. Ogromny okaz po zważeniu wskazywał aż 176 g. Bez wątpienia taka waga robi wrażenie. Ciekawe, czy kiedyś ten rekord zostanie pobity. Warto wiedzieć, o czym świadczą kolory skorupek jajek.

(Facebook / @stockmanseggs)

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Facebook / @stockmanseggs; Webniusy

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Warzywa w końcu staniały

Produkty

Ceny warzyw na bazarach spadają

Czytaj więcej >
banan

Produkty

Czy można jeść banany z czerwonymi liniami w środku?

Czytaj więcej >

Produkty

Ceny lodów nie przestają szybować

Czytaj więcej >
Oszustwo na cebulę

Produkty

Nieudane oszustwo "na cebulę"

Czytaj więcej >

Produkty

Ogromne zmiany we wszystkich produktach. Unia Europejska już zdecydowała

Czytaj więcej >

Produkty

Niskie ceny sprzętów i akcesoriów kuchennych w Biedronce

Czytaj więcej >