Zakupy w Tesco
Rex Features/East News

Niespodzianka w zamówieniu z Tesco

Tesco jest największą brytyjską siecią sklepów, która swoje placówki ma w wielu innych krajach, w tym w Polsce. Pewien mężczyzna z Londynu postanowił zamówić zakupy w internetowym sklepie Tesco, a w zamówieniu zamieścił między innymi jabłka. Gdy rozpakował swoje zakupy, nie mógł uwierzyć własnym oczom - w reklamówce znalazł się bardzo drogi smartphone.

Tesco posiada bardzo dobrze rozwinięty system sprzedaży internetowej, który, choć w Polsce nie jest tak popularny, w Wielkiej Brytanii urósł do ogromnych rozmiarów. Mnóstwo klientów, szczególnie w dobie pandemii, korzysta z wygodnych dostaw żywności bez wychodzenia z domu.

Taki sposób robienia zakupów jest nie tylko wygodny - dzięki braku potrzeby wychodzenia z domu i mniejszej liczby pracowników obsługujących produkty, jest również bardziej bezpieczny. Istnieje bowiem mniejsze ryzyko zakażenia poprzez kontakt z chorą osobą.

Tesco przygotowało specjalną niespodziankę

Niedawno sieć postanowiła wprowadzić w życie ciekawy plan, dzięki któremu prawie 100 osób mogło wejść w posiadanie drogich sprzętów. Wystarczyło kupić określony produkt i jeśli miało się szczęście, sklep wybierał ciebie i dodawał do zamówienia drogi przedmiot kojarzący się z nazwą danego towaru, który kupiono.

W taki sposób 50-letni londyńczyk Nick James został nagrodzony czarnym iPhone'm SE, który średnio w polskich sklepach kosztuje około 2500 złotych. James kupił w Tesco jabłka, a angielska nazwa tego owocu "apple" kojarzy się z telefonem amerykańskiej firmy.

Wskazali najtańszą sieć handlowąWskazali najtańszą sieć handlowąCzytaj dalej

Jabłka

Źródło: mikeinlondon, Getty Images Pro

Ludzie mieli nadzieję na wygraną

Kampania nazwana została Super Substitute ( pol. Super Zamiennik) i okazała się być doskonałym pomysłem marketingowców. Mnóstwo Brytyjczyków chciało wygrać drogie nagrody, w końcu każdy miał szansę - wystarczyło zostać wybranym przez sklep i zamówić odpowiednią rzecz.

Na naszej stronie możesz znaleźć mnóstwo innych wiadomości, które mogą zaspokoić twoją ciekawość. Przeczytaj ten artykuł, w którym wyjawiamy recepturę na inny ciekawy przepis czyli pastę z kiszonych ogórków. W tym tekście wskazujemy czy sos sojowy jest zdrowym zamiennikiem przyprawy maggi.

Niestety, akcja została zakończona w minioną niedzielę i nagrody zostały rozesłane do 80 szczęśliwych klientów. Na jakie wyjątkowe przedmioty mogli liczyć mieszkańcy Wielkiej Brytanii i co musieli kupić, aby je zdobyć?

Inne nagrody akcji Tesco

Niektórzy klienci, którzy zamówili w internetowym sklepie mrożonego dorsza (ang. frozen cod), zostali nagrodzeni słuchawkami AirPods. Krakersy Mini Cheddars pozwalały uzyskać iPhone'a 12 mini. Batonik czekoladowy Galaxy dawał możliwość wygrania telefonu Galaxy S21 5G.

Najczęstszymi nagrodami były smartphony, lecz niektórzy dostali także inteligentne bransoletki, zegarki tablety czy bezprzewodowe słuchawki. Pula przedmiotów była całkiem duża, a więc każdy mógł znaleźć w niej coś dla siebie.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: piotrurbaniak.komorkomania.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł