Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Nigdy nie pij kawy w ten sposób. Dietetyk ostrzega, masa Polaków nie ma o tym pojęcia
Maciej Jurczyk
Maciej Jurczyk 10.01.2024 18:31

Nigdy nie pij kawy w ten sposób. Dietetyk ostrzega, masa Polaków nie ma o tym pojęcia

kawa
Canva/@mammela

Nie wyobrażasz sobie dnia bez kawy? To zupełnie zrozumiałe, ale dietetyk ostrzega. Jeżeli tak pijesz kawę natychmiast zmień to. Większość z nas robi tak codziennie, mało kto ma o tym pojęcie.

Zanim wstaniesz wypij kawę

Wielu z nas, zanim się dobrze obudzi, już marzy o kubku z gorącym i pobudzającym płynem. W pracy pijemy kawę, aby jakoś dociągnąć do końca zmiany. Po pracy, żeby dociągnąć do końca dnia. 

Nie ma się, co dziwić kawa pomaga nam nie zasnąć, ale też zachować trzeźwość myślenia. Okazuje się, że przy piciu kawy warto pamiętać o jednym detalu. Dietetyk Michał Wrzosek ostrzegł wszystkich.

kawa i śniadanie.jpg
Canva
Od lat nie kupuję sklepowych wędlin. Moja pieczona łopatka bije je na głowę, a kosztuje ułamek ceny

Śniadanie bez kawy?

Wokół kawy narosło sporo mitów. Jeden z nich mówi, że nadmierne picie kawy przyczynia się do zawałów. Jeszcze inny, że kawa wypłukuje magnez i powoduje skurcze. Obie z tych informacji nie są jednak prawdą.

Kolejny mit mówi o tym, że kawa doskonale wpływa na trawienie i przemianę materii. Dlatego łączą kawę z jedzeniem. Śniadanie z pyszną kawą brzmi i smakuje doskonale, ale lepiej nie pij jej od razu.

Dietetyk odpowiada

Głos postanowił zabrać dietetyk Michał Wrzosek. Na swoim kanale w serwisie YouTube zamieścił krótki materiał wideo, w którym obalił wszystkie mity dotyczące szkodliwości kawy. Dietetyk zdradził, że kawa nie przyczynia się do chorób serca, pomaga schudnąć oraz nie wypłukuje magnezu. Jednak nie zawsze jest dobry moment na jej picie.

Michał Wrzosek zalecił, aby pić od 3 do 5 kaw dziennie. A także przedstawił badania, które mówią, że lepiej nie łączyć kawy z posiłkami. Kawa uniemożliwia wchłanianie żelaza z posiłków. Co skutkuje tym, że kiedy łączymy kawę z posiłkiem, to gorzej przyswajamy zawarte w nim witaminy i minerały. Dietetyk zalecił, że kawę można pić już po 30 minutach od śniadania, a najlepiej po godzinie. Sprawdź, także czy rozpoznasz te zupy po zdjęciach  oraz przepis na rozgrzewającą zupę

Tagi: kawa Dieta Mleko