Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Obiecali im darmową grochówkę. Nagle stało się najgorsze. Skandal na pikniku 800+
Aleksandra Proch
Aleksandra Proch 01.08.2023 14:55

Obiecali im darmową grochówkę. Nagle stało się najgorsze. Skandal na pikniku 800+

skandal na pikniku
Facebook @maadziarryszard

Seria imprez spod znaku „Piknik 800+" trwa w najlepsze. Nie wszystko jednak idzie zgodnie z planem organizatorów. Podczas ostatniej fety w Chełmie na odwiedzających czekała niemiła niespodzianka. Poszło o obiecaną grochówkę.

Miała być pyszna grochówka, wyszło inaczej

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej rozpoczęło promocję nowego programu. Chodzi o zmianę wysokości świadczenia na dzieci. Aby wieść rozeszła się szerokim echem, w poszczególnych miejscowościach organizowane są pikniki. Wyprawiona ostatnio w Chełmie impreza pozostawiła jednak sporo do życzenia.

 Rząd zmienia kwotę dodatku, który jest wypłacany na każde dziecko w rodzinie. Obowiązujące do tej pory 500 zł od nowego roku zmienione zostanie na 800 złotych. Przy tym wszystkim zabrakło jednak środków na spełnienie bieżących oczekiwań wyborców. Grochówka dla niektórych okazała się niemożliwa do przełknięcia.

Zamówił rybę w gdańskim ZOO. Zamarł, gdy ją przekroił. „Dlaczego tym karmią ludzi?!”

Rządowe pikniki obiecują coś więcej, niż grochówkę

Minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg, zaprasza wszystkich chętnych do udziału w zabawie. Obiecuje, że nikt nie pożałuje swojej obecności na pikniku.

Gorąco zachęcam do dołączenia do poszczególnych wydarzeń, będziemy na bieżąco informować o kolejnych lokalizacjach. Na młodszych i starszych gości czekać będzie szereg atrakcji. Jestem pewna, że każdy znajdzie coś dla siebie i dobrze spędzi ten czas

-zachęcała.

Podczas zabawy zapewniane są rozmaite atrakcje. Nie brakuje wśród nich specjałów kulinarnych. Zwyczajowo na piknikach obecne są wyśmienite kucharki z okolicznych Kół Gospodyń Wiejskich. Można kupić d nich domowe wyroby, jak pierogi, ciasta czy potrawy właściwe dla regionu.

W ostatnią niedzielę na stadionie w Chełmie odbyła się kolejna odsłona Pikniku 800+. Ta pozostanie ludziom w pamięci, jednak nie ze względu na wyśmienitą zabawę. Organizator kompletnie dał ciała, jeśli chodzi o obiecaną ludziom grochówkę. Większość z nich musiała obejść się smakiem.

Takiej grochówki nikt się nie spodziewał

Podczas pikniku starano się zapewnić ludziom to, co najlepsze. Nie zabrakło spotkań z politykami oraz wyśmienitych atrakcji. W takim dniu pełnym wrażeń niezbędne było wzmocnienie ciała w postaci posiłku. Tu właśnie zaczęły się schody.

Na terenie stadionu oferowano odwiedzającym watę cukrową. Zwolennicy słonych przekąsek mogli postawić na popcorn. Dla tych naprawdę głodnych przewidziano porcję darmowej grochówki. To właśnie popularna zupa stała się bohaterem skandalu.

Organizujący Piknik 800+ mocno pomylili się w swoich wyliczeniach. Dla odwiedzających przewidziano jedynie 200 porcji smakowitej zupy. Ogromna większość osób, która miała apetyt na grochówkę, nie załapała się na nią. Miejmy nadzieję, że budżet na świadczenia rodzinne został zaplanowany lepiej. Zamiast liczyć na darmową zupę, przygotuj tę wyśmienitą grochówkę w domu. Możesz też wypróbować ten zaskakujący przepis na zupę.

porcja grochówki.png
Canva / boblin

Źródło: pysznosci