Smakosze.pl
Popcorn w pudełku kinowym

dbreen, pixabay

Ogromna ulga, od dziś znika znaczący zakaz

13 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Jedzenie w kinie jest dla nas równie naturalne, jak jedzenie w restauracji. Praktycznie każdy z nas uwielbia chrupać popcorn lub inne przekąski, gdy na wielkim ekranie dzieje się akcja. Od niedzieli 13 czerwca będzie można sprzedawać żywność w kinach i innych instytucjach kultury - szczególnie cieszą się z tej decyzji właściciele kin.

Do kin chodzi się głównie po to, aby obejrzeć ekscytujący lub zajmujący film. Gdy ogląda się dzieło wywołujące silne emocje, naturalnie czujemy wtedy ochotę na coś smacznego do zjedzenia. Dlatego w kinach są duże bary czy kawiarnie.

Choć kina od 21 maja są już otwarte, tak do dzisiaj nie można było w nich kupić niczego do jedzenia ani picia. Na szczęście obostrzenia zakazujące sprzedaży przekąsek i napojów zostały zniesione.

Dalsza część artykułu znajduje się poniżej

Kina mogą sprzedawać jedzenie

Wszyscy zostaliśmy poinformowani o wprowadzeniu łagodniejszych zasad w czasie czwartkowej konferencji prasowej, na której wypowiadali się premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski.

Dla przedsiębiorców, którzy są właścicielami multipleksów, to doskonała wiadomość. Kina w znacznym stopniu opierają swoje zarobki nie tylko na biletach - cennym źródłem pieniędzy są właśnie bary, w których kupuje się nachosy, popcorn oraz napoje.

Projekt bez tytułu - 2021-06-13T070949.976

Prosty sposób na lekką i puszystą jajecznicę

CZYTAJ DALEJ

W całym modelu biznesu kinowego sprzedaż barowa jest bardzo istotnym elementem i stanowi znaczące źródło wpływów. Nie było dla nas zrozumiałe, dlaczego 28 maja otwarto restauracje i bary, a w kinie podczas seansu nie można było choćby napić się wody - powiedziała dla PAP dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Agory - właściciela sieci Helios.

Jakie obostrzenia obowiązują obecnie?

Jednym z najważniejszych jest konieczność zasłaniania nosa i ust w przestrzeniach zamkniętych. Co więcej, nie wolno w tym celu korzystać z przyłbic, chust czy szalików - dozwolone są jedynie maseczki.

Do 25 czerwca obowiązują także limity i obostrzenia w trakcie spotkań. Może w nich uczestniczyć maksymalnie 150 osób, a pomiędzy stolikami musi być odległość, wynosząca przynajmniej 1,5 m. Limit nie dotyczy osób, które są w pełni zaszczepione na COVID-19.

Na naszym portalu można przeczytać mnóstwo interesujących newsów i przepisów, które zaciekawią każdego smakosza. W tym artykule zdradzamy plany Prawa i Sprawiedliwości wobec otwartych w niedzielę sklepów o statusie placówek pocztowych. Ten tekst poświęcony został przepisowi na najlepsze kotlety schabowe, które dzięki jednemu łatwo dostępnemu dodatkowi, są wyjątkowo smaczne i soczyste.

W przypadku lokali gastronomicznych ustanowione są bardziej rygorystyczne zasady. Restauracje, puby czy knajpy muszą działać w ścisłym reżimie sanitarnym, a maksymalne obłożenie lokalu może wynosić tylko 50 proc. Od 26 czerwca limit osób wzrośnie do 75 proc.

Projekt bez tytułu - 2021-06-13T105524.156

Przyjaciele wybierają jedzenie w kinowym barze

Źródło: canva.com/nomadsoulphotos

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: gov.pl; wirtualnemedia.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Restauracje

Staruszek zapłacił krocie za obiad z rodziną

Czytaj więcej >

Restauracje

Nieprzyjemny incydent w McDonald's

Czytaj więcej >

Restauracje

Niesamowity pomysł restauracji na Kaszubach

Czytaj więcej >
Pizza nad morzem kosztuje krocie

Restauracje

Horrendalne ceny za pizzę nad morzem

Czytaj więcej >

Restauracje

Już za moment Polacy pożegnają kłopotliwe obostrzenie

Czytaj więcej >
Gofry warte małą fortunę

Restauracje

Najdroższy gofr nad Bałtykiem

Czytaj więcej >