Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Otworzył lodówkę z wędlinami w Biedronce. To, co tam ujrzał przeszło jego najgorsze oczekiwania
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 21.11.2023 18:28

Otworzył lodówkę z wędlinami w Biedronce. To, co tam ujrzał przeszło jego najgorsze oczekiwania

wędliny z Biedronki
Wikipedia/Szymcio123456789/CC BY-SA 4.0, IG/@michal_wrzosek

Czy jadacie wędlinę na co dzień? Jeśli kupujecie ją w Biedronce, to warto mieć oczy szeroko otwarte. Dietetyk kliniczny dr Michał Wrzosek zajrzał do lodówki z wędlinami w popularnym dyskoncie i oniemiał. Zobaczył wędliny, które mają niewiele mięsa, za to dużo tłuszczu i niepotrzebnych dodatków. 

Wędliny z Biedronki zaskakują składem

Wiele osób nie wyobraża sobie codziennej diety bez jedzenia wędliny. Kawałek szynki, czy polędwicy koniecznie musi trafić na kanapkę. Ten produkt dodaje się też do przyrządzania wielu dań. Makaron czy zapiekanka z wędliną też często goszczą na stołach wielu Polaków. 

Konsumenci kupują wędliny u renomowanych producentów mięsa, w małych sklepikach o sprawdzonej renomie, ale też w dużych sieciach spożywczych. Dietetyk kliniczny dr Michał Wrzosek wybrał się do Biedronki i zajrzał tam do lodówki z wędlinami. W nagranym filmiku odradza pewne produkty, które tam zobaczył. 

wędlina
Canva/TinaFields
Zdaniem wielu to najbardziej kultowe kluski. Prosta, legendarna receptura!

Tych wędlin nie kupuj w Biedronce

Dr Michał Wrzosek bacznie przygląda się rozmaitym produktom z dyskontów spożywczych. Sprawdza ich skład i go analizuje. W końcu rekomenduje dany produkt lub stanowczo go odradza. Tym razem postanowił odradzić zakup pewnych wędlin z Biedronki. Według dr Wrzoska pod żadnym pozorem nie powinniśmy sięgać po polędwicę drobiową z Krainy Wędlin.

To produkt, który ma tylko 75% mięsa i dodatek glutaminianu monosodowego, który ma wzmocnić smak tej wędliny. Dietetyk odradza też zakup mielonki tyrolskiej z Krainy Wędlin, bo ma najmniej mięsa ze wszystkich wędlin. Zawiera go jedynie 68%, za to tłuszczu w mielonce nie brakuje. W Biedronce nie powinniśmy też kupować polędwicy sopockiej. Jest bardzo słona i ma mnóstwo niezdrowych dodatków. 

Czy jeść parówki z Biedronki?

Dr Michał Wrzosek przyjrzał się też składowi parówek Berlinek, a ten nie zachwycił dietetyka. Podobnie jak skład salami z Krainy Wędlin. Niska jakość składników i wysoka zawartość kalorii powinna nas skutecznie odstraszyć od zakupu tego produktu. Do tego nadmiar soli w salami, nie wróży niczego dobrego dla naszego zdrowia.

Warto sprawdzać skład wędlin, które zamierzamy kupić. Powinny zawierać one dużo mięsa, niewiele soli i kalorii. Przyjrzyjmy się bacznie temu, co kładziemy na kanapkę. To ma znaczenie dla naszej diety, samopoczucia i zdrowia. Pisaliśmy o najgorszych produktach z Biedronki zdaniem dietetyka. Informowaliśmy też, co dr Wrzosek kupuje w Biedronce. 

salami
Canva/kivoart

Źródło: IG/@michal_wrzosek