Smakosze.pl
Papierówki

wikipedia/Mariuszjbie/CC BY-SA 3.0

Wyjątkowe zalety papierówek

19 Marca 2021

Autor tekstu:

Monika Dec

Udostępnij:

Jabłka papierówki są jednym z naszych ukochanych smaków dzieciństwa. Kojarzą się z beztroskimi wakacjami u babci. Okazuje się, że ich jedzenie jest nie tylko zalecane z powodu niewątpliwych walorów smakowych, ale również zdrowo

Jabłka papierówki to owoce, do których wielu z nas ma do tej pory wielki sentyment. Charakteryzuje je nie tylko wyjątkowy smak i aromat, ale także moc wyjątkowych właściwości prozdrowotnych. Naprawdę warto je poznać!

Wyjątkowa odmiana jabłek

Papierówki spotykana są w każdym kraju nadbałtyckim. Jabłka pochodzą z bardzo starej, jeszcze przedwojennej odmiany jabłoni. Ich cechą charakterystyczną jest zielony kolor skórki oraz soczysty smak.

Owoce często rosły w wiejskich ogrodach i sadach, dlatego wielu z nas kojarzą się głównie z czasem spędzonym na wakacjach u babci. Trudno je dostać w supermarketach i na miejskich bazarach. 

Niestety dzisiaj papierówki sadzone są bardzo sporadycznie. Powód? Względy ekonomiczne. Papierówek nie opłaca się produkować na wielką skalę. Dodatkowo jabłka tej odmiany są bardzo delikatnymi owocami i niestety często są infekowane parchem jabłoni

Pomimo pewnych trudności w uprawie, jabłka papierówki są prawdziwą skarbnicą cennych dla naszego zdrowia zalet! Jeśli tylko mamy taką możliwość, powinniśmy je jak najczęściej jeść!

undefined

Wyjątkowe zalety papierówek

Znane przysłowie mówi, że rano jabłko je się dla urody, a wieczorem dla zdrowia. Zalety papierówek zdecydowanie potwierdzają tę "złotą myśl". Owoc zawiera m.in. wiele witamin m.in. C, B i K oraz składnik odżywczych np. beta-karoten i błonnik.

Ta odmiana jabłek zawiera również niezwykle istotne dla zdrowia antyoksydanty, które chronią nas przed wolnymi rodnikami oraz opóźniają procesy starzenia.

Zainteresował Cię poniższy artykuł? Polecamy również nasz tekst na temat wyjątkowych zalet innego niezwykle zdrowego owocu - kiwi oraz artykuł, o tym dlaczego wiosną warto jeść kiełki.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: gotujmy/rolnik info/poradnik zdrowie

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >