Smakosze.pl
Pizza na śniadanie?

Pixabay / Daria-Yakovleva

Wartości odżywcze pizzy

24 Lutego 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Pizza jest jednym z najpopularniejszych dań, którym zajadają się smakosze z całego świata. Niektórzy mogliby sięgać po nią podczas każdego posiłku. Przeważnie pizza nie gości na naszych stołach w trakcie śniadań. Dietetyk wyjaśnia, że jest o

Nie da się ukryć, że pizza ma status kultowej potrawy. Niejednokrotnie mogliśmy się przekonać o wyjątkowości jej walorów smakowych. Nie bez powodu pizza posiada tylu wielbicieli. Nic nie stoi na przeszkodzie, by od czasu do czasu zjeść ją na śniadanie.

Pizza na śniadanie nie jest takim złym pomysłem

Pizza już kilkukrotnie gościła na naszym portalu. Jakiś czas temu przedstawialiśmy przepis, który pozwala na jej przygotowanie w domowym zaciszu po minimalnych kosztach. Mało kto spodziewałby się, że może ona być dobrą propozycją śniadaniową.

Przez większość smakoszy pizza jest uznawana za niezdrowy fast food. Warto jednak zauważyć, że wiele zależy od składników, które są w niej wykorzystane. Oczywiście pizza nie będzie najzdrowszym posiłkiem, jeśli będzie składała się z samego ciasta i ogromnej porcji serów.

Pizza może być zdrowszym posiłkiem, jeśli znajdą się na niej warzywa i nie zostanie zdominowana przez ser. Rzecz jasna mówimy o daniu na cienkim cieście. Dietetyk wyjaśniła, że pizza może być lepszym śniadaniem od płatków.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi na portalu Anywhere, Chelsey Amer przyznała, że kawałek pizzy nie jest wcale takim złym śniadaniem. Dietetyk dzieli się swoimi poradami za pośrednictwem swojego Instagrama, na którym to obserwuje ją ponad 20 tysięcy użytkowników.

Jak popularna dietetyk ocenia pizzę na śniadanie?

Pizza może być bardziej zbilansowanym śniadaniem niż płatki z masą cukru. Kawałek pizzy z serem zawiera zarówno węglowodany, białko jak i tłuszcze — powiedziała Chelsey Amer, przytaczana przez portal Anywhere.

Warto jednak zauważyć, że kobieta traktuję pizzę bardziej jako mniejsze zło. Przykładowo płatki Cini Minis zawierają blisko 25 g cukru na 100 g produktu. Nie można jednak zapominać, że pizza pizzy nie równa.

Wybierając śniadanie, warto mieć na uwadze, że jest to najistotniejszy posiłek w ciągu dnia. W związku z tym powinien być on bogaty w różnorodne składniki odżywcze. Pamiętajmy o dodatkach warzywnych i unikania nadmiaru cukru oraz soli.

Jeśli pizza będzie naszym wyborem, jeśli chodzi o śniadanie. Wówczas zjedzmy jeden lub dwa kawałki. Cały placek będzie zbyt duży i może sprzyjać nadwadze. Każdy, kto chce zadbać o sylwetkę, powinien wiedzieć, jakie produkty dobrze nadają się na śniadanie.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Anywhere

Zapraszam na nasz Instagram

Podobne artykuły

Warzywa w końcu staniały

Produkty

Ceny warzyw na bazarach spadają

Czytaj więcej >
Oszustwo na cebulę

Produkty

Nieudane oszustwo "na cebulę"

Czytaj więcej >
Kartony znalezione w lesie

Produkty

W lesie znaleziono ponad 50 pudeł z jedzeniem

Czytaj więcej >
Jajko z ogonem

Produkty

Zaskakująca historia nietypowego jajka

Czytaj więcej >

Produkty

Najniższa cena truskawek w sezonie, tylko jeden warunek

Czytaj więcej >
Pieczarki mogą Cię zaskoczyć

Produkty

Jakie są zalety pieczarek?

Czytaj więcej >