Smakosze.pl
Rachunek za dania od Magdy Gessler

Sceny z filmu zamieszczonego na YouTube na kanale Maciej je

Wysokie ceny pyszności od Magdy Gessler

24 Lutego 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Bez wątpienia wysoki rachunek jest jedną z tych rzeczy, której wolałby uniknąć każdy z nas. Para youtuberów nie licząc się z kosztami, postanowiła przetestować dania z restauracji U Fukiera, za którą odpowiada Magda Gessler. Na liście

Jedzenie w restauracjach przeważnie wywołuje u nas zachwyt do czasu, w którym na stole pojawia się rachunek. Niekiedy może być on bardzo wysoki. Nie inaczej jest w przypadku lokalu Magdy Gessler. Restauracja U Fukiera aktualnie realizuje zamówienia do domu. Skusiło to niektórych do wykonania testów.

Wysoki rachunek za jedzenie od Magdy Gessler

Niejednokrotnie rachunek wywoływał konsternację wśród smakoszy. Przeważnie dzieje się tak za sprawą widniejących na nim cen. Wielu wielbicieli kulinariów zamarłaby, widząc rachunek na kwotę 402 zł. Co można było dostać za taką kwotę?  

Jakiś czas temu wspominaliśmy o tym, jak rachunek przyczynił się do ogromnego zaskoczenia w polskiej restauracji. Dziś pod lupę weźmiemy nagranie, które zostało opublikowane na YouTube na kanale Maciej je. Właśnie stamtąd pochodzą ujęcia wykorzystane powyżej.

Youtuberzy zapłacili rachunek w wysokości 402 zł. Jednak w tej cenie dostali sporo frykasów, przygotowywanych w uwielbianej restauracji U Fukiera. Magda Gessler reklamuje ją własnym nazwiskiem i dba o należytą jakość potraw.

Prowadzący na kanale Maciej je zamówili rosół na wielu mięsach i jarzynach, soliankę, szynkę wędzoną na drzewie owocowym, ser kozi z czosnkiem niedźwiedzim, bigos złoty na winie i pulpety cielęce w sosie z borowików. Taka lista robi wrażenie. Rachunek nie mógł być niewielki.

Powyższe smakołyki to jednak nie wszystko. Nie zabrakło również produktów takich jak sok jabłko z pomarańczą i miętą, musztarda prawdziwie ostra, domowy ajwar, chutney z zielonych pomidorów, pikle na ostro oraz ogórki kiszone

Czy wysoki rachunek przełożył się na jakość potraw?

Większość dań była warta swojej ceny. Ogromne wrażenie na prowadzących zrobił ser kozi z czosnkiem niedźwiedzim. Solianka była bardzo sycąca i pełna mięsa. Bigos nie wzbudzał większych zastrzeżeń, a pulpetów było tyle, że mogłyby starczyć na kilka dni. W związku z tym rachunek nie był aż tak wysoki, biorąc pod uwagę jakość. Jak dokładnie prezentowały się ceny?

 • sok jabłko z pomarańczą i miętą — 10 zł

 • musztarda prawdziwie ostra — 15 zł

 • pikle na ostro — 18 zł

 • ogórki kiszone — 19 zł

 • domowy ajwar — 21 zł

 • chutney z zielonych pomidorów — 19 zł

 • szynka wędzona na drzewie owocowym — 32 zł

 • ser kozi z czosnkiem niedźwiedzim — 49 zł

 • rosół — 49 zł

 • solianka — 50 zł

 • bigos — 60 zł

 • pulpety cielęce — 60 zł

Nie obyło się bez rozczarowań. Youtuberzy nie byli zachwyceni ogórkami kiszonymi. Nie odpowiadało im ich musowanie. Gorzej wypadła również musztarda. Warto zapoznać się z innymi ofertami Magdy Gessler. Poniżej możecie obejrzeć nagranie z testem jedzenia.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: YouTube / Maciej je

Zapraszam na nasz Instagram

Podobne artykuły

Warzywa w końcu staniały

Produkty

Ceny warzyw na bazarach spadają

Czytaj więcej >
Oszustwo na cebulę

Produkty

Nieudane oszustwo "na cebulę"

Czytaj więcej >
Kartony znalezione w lesie

Produkty

W lesie znaleziono ponad 50 pudeł z jedzeniem

Czytaj więcej >
Jajko z ogonem

Produkty

Zaskakująca historia nietypowego jajka

Czytaj więcej >

Produkty

Najniższa cena truskawek w sezonie, tylko jeden warunek

Czytaj więcej >
Pieczarki mogą Cię zaskoczyć

Produkty

Jakie są zalety pieczarek?

Czytaj więcej >