Smakosze.pl
Świeżo zebrane truskawki

ToddNiemann, Getty Images Signature

Polacy coraz chętniej zostają zbieraczami truskawek

7 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Truskawki na początku sezonu w tym roku były wyjątkowo drogie, lecz w końcu możemy cieszyć się znacznie mniejszymi cenami. Wystarczy samodzielnie zbierać owoce, a plantator sprzeda je za pół ceny. To doskonała okazja do spędzenia czasu w pożyteczny sposób, a przy okazji pozwala na dbanie o środowisko.

Truskawki cieszą się w Polsce niesłabnącą popularnością - Polacy uwielbiają ich smak, a także możliwość przygotowania na najróżniejsze sposoby. Szczególnie lubiane jest danie złożone z makaronu i sosu truskawkowego, które orzeźwia w letnie dni.

Niestety, gdy pierwsze truskawki pojawiły się na bazarach i targowiskach, klienci nie mogli uwierzyć własnym oczom. Kilogram tych owoców kosztował tak dużo, że mało kto mógł sobie na nie pozwolić. Okazuje się jednak, że istnieje sposób, na zdobycie truskawek znacznie taniej.

Truskawki pozbieraj sam

Samozbiory są specyficzną metodą zbierania truskawek, która w Polsce zdobywa coraz większy rozgłos. Polega ona na udostępnieniu przez rolnika własnych sadów czy pól dla konsumentów, którzy samodzielnie zbierają na nich owoce lub warzywa.

Hodowca dzięki temu nie musi zatrudniać pracowników do zbierania plonów, nie płaci za transport i może pozbyć się świeżych produktów, a klienci mają możliwość zdobycia potrzebnych warzyw i owoców za o wiele mniejsze pieniądze - niekiedy nawet o połowę tańsze.

racuchy

Prosty sposób na nieziemsko puszyste racuchy

CZYTAJ DALEJ

Jak wielu plantatorów decyduje się na taki ruch?

Jak podaje portal money.pl, na platformie myzbieramy.pl, która została zbudowana właśnie w celu ogłaszania samozbiorów, w pierwszych dniach czerwca dostępnych było 124 zaproszenia, głównie z okolic Warszawy.

Na naszej stronie można znaleźć wiele ciekawych wieści ze świata kulinariów. W tym artykule zdradzamy, co ma do powiedzenia o cenach nad polskim morzem znany youtuber. Ten tekst poświęcony został jajkom z chowu klatkowego, które już niedługo znikną z większości dużych sieci sklepów.

Sezon rozpocznie się w połowie czerwca zbiorem pierwszych truskawek, a na naszej stronie mamy już więcej zaproszeń niż rok temu. Zainteresowanie zarówno ze strony właścicieli upraw, jak i klientów z roku na rok jest więc zdecydowanie większe, na co zapewne miało na to wpływ znoszenie obostrzeń związanych z pandemią - tłumaczy portalowi Mirosław Biedroń, założyciel i główny moderator platformy.

Świetna atrakcja dla najmłodszych

Taka okazja jest wręcz idealna dla dzieci, które na własne oczy mogą zobaczyć, jak wygląda hodowla i produkcja ich ulubionych owoców czy warzyw. Wiele plantacji oferuje nie tylko dostęp do pól, lecz również miejsca parkingowe, toalety czy posiłki.

W porównaniu do lat wcześniejszych, samozbieranie staje się popularną alternatywą dla tradycyjnego kupowania owoców na targach. Jeśli więc masz wolny weekend i chcesz spędzić przyjemnie czas z rodziną, sprawdź czy w twojej okolicy są hodowcy organizujący takie akcje.

Projekt bez tytułu - 2021-06-07T115238.736

Świeżo zebrane truskawki

Źródło: Ian Finch, Getty Images

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: money.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

1000-letnie jajo kury

Produkty

Niesamowite, 1000-letnie jajko znalezione w Izraelu

Czytaj więcej >
Zdrowe jedzenie dla dzieci

Produkty

Rząd obniża stawki dla dostawców. Zdrowa żywność w szkołach pod znakiem zapytania

Czytaj więcej >
Borówki

Produkty

Ile kosztuje koszyk borówek?

Czytaj więcej >

Produkty

Odpowiedź Biedronki na krytykę Agrouni

Czytaj więcej >
Suszona kiełbasa

Produkty

Czy kiełbasa z białym nalotem nadaje się do jedzenia?

Czytaj więcej >
Sanepid wycofuje popularny produkt

Produkty

Popularny produkt wycofany przez sanepid

Czytaj więcej >