Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Show-biznes od kuchni > Robert Makłowicz wydał pilne oświadczenie. Nie mieści się w głowie, czego padł ofiarą

Robert Makłowicz wydał pilne oświadczenie. Nie mieści się w głowie, czego padł ofiarą

Wizerunek Makłowicza wykorzystany
IG/robartmaklowicz_official

Robert Makłowicz opublikował niepokojący film. Oświadcza w nim, że nie współpracuje przy promocji napojów energetycznych i nie popiera promowania takich produktów. Wszystko wskazuje to, iż padł ofiarą naruszenia wizerunku.
 

Wizerunek Makłowicza wykorzystany w reklamie

Na profilu znanego kucharza niedawno pojawiło się krótkie wideo zawierające nietypowe oświadczenie. Makłowicz opowiedział w nim o reklamie napoju energetycznego, w której pojawiły się jego wypowiedzi. O sprawie dowiedział się przypadkiem:

Na jednym z portali społecznościowych, bardzo chętnie odwiedzanym przez dzieci i młodzież, ukazała się reklama napoju energetycznego, do której użyto cytatów ze mnie, podkładając mój głos i wypowiedziane przeze mnie zdania — słyszymy w nagraniu.

O ile używanie cytatów w materiałach internetowych nie jest zabronione, o tyle czerpanie korzyści majątkowych z ich wykorzystania jest już nadużyciem.

Gwiazdor Ojca Mateusza schudł 30 kg. Wykluczył z diety ten składnik

Makłowicz odcina się od reklamy energetyków

Znany z kulinarnych podróży kucharz jasno i wyraźnie mówi, że nie wiedział o planach producenta napoju:

Wykorzystano moje zdania i mój głos bez mojej wiedzy. Jest to tym bardziej przykre, że zrobiono to w kontekście produktu, którego nie używam i raczej nie polecałbym go dla dzieci i młodzieży - opowiada ze smutkiem w głosie.

Kucharz nie wspomina jaka marka dopuściła się nadużycia. Można tylko trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie sprawy.

Internauci oburzeni sytuacją

Opublikowany materiał zebrał dużo głosów wsparcia. Dla śledzących kucharza osób jest jasne, że wykorzystanie wypowiedzi bez zgody w celach promocyjnych jest działaniem nagannym. Niektórzy z fanów liczą na ukaranie sprawców tego nadużycia. Makłowicz nie precyzuje jednak, czy zgłosił sprawę stosownym organom.

Na naszej stronie znajdziecie sprawdzone przepisy Roberta Makłowicza. Spróbujcie koniecznie jego znakomitych naleśników na słodko. Być może skusi was receptura na zupę pomidorową z nietypowym makaronem.

Źródło: IG/robertmaklowicz_official