Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Przepisy > Zapomnij o mleku i kefirze. Makłowicz wlewa do naleśników zupełnie inny składnik
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 14.05.2023 22:45

Zapomnij o mleku i kefirze. Makłowicz wlewa do naleśników zupełnie inny składnik

naleśniki Roberta Makłowicza
Canva, Facebook/ Robert Makłowicz

Naleśniki mają swoich zagorzałych zwolenników. To danie łatwe do przygotowania. Składniki na nie mamy zwykle w domu. Jednak Robert Makłowicz dodaje do naleśników jeden produkt, który może być zaskoczeniem. Dzięki niemu wychodzą pyszne, puszyste i nieco grubsze. 

Naleśniki niemal na każdą okazję

Naleśniki są prostym w przygotowaniu daniem. Nadają się doskonale jako danie obiadowe, ale sprawdzą się też na śniadanie. Możemy je przygotować też na kolację. Naleśniki dają nam wiele kulinarnych możliwości. Będą smakowały z dodatkiem mięsa, łososia czy sera i aromatycznych przypraw. 

Można je też jeść na słodko. Jako dodatki warto wykorzystać twaróg, serek, owoce czy sosy na bazie owoców, czekolady lub karmelu. To propozycja dla łasuchów. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Wystarczą 2 jajka na miękko dziennie i zmiany są nieuniknione. Dietetyk nie gryzł się w język

Jak przygotować naleśniki z przepisu Makłowicza?

Składniki:

  • 300 g mąki pszennej
  • 2 jajka
  • 2-3 łyżki masła
  • szklanka maślanki
  • szczypta cukru 
  • sól

Do miski najpierw wlewamy maślankę, stopniowo dosypujemy mąkę i cały czas mieszamy. Do maślanki z mąką wlewamy jajka, wsypujemy cukier i sól. Wszystko cały czas mieszamy i wlewamy roztopione masło.

Ciasto wyrabiamy tak, by było gładkie i nie miało grudek. Na patelni rozgrzewamy masło i wlewamy porcję ciasta. Naleśniki smażymy z obu stron. Jeśli ciasto jest zbyt gęste- dolewamy maślanki.

Sekret przepisu Roberta Makłowicza

Robert Makłowicz proponuje, żeby mleko, które zwykle używa się do przygotowania naleśników, zastąpić maślanką. W tym tkwi właśnie sekret puszystych i trochę grubszych niż zazwyczaj naleśników. Ciasto jest bardziej elastyczne i doskonale nadaje się do zawijania, bo ciasto się nie rozrywa.

Maślanka jest niskokaloryczna i lekkostrawna. Jest świetnym źródłem wapnia i lecytyny. Maślanka będzie też dobrym uzupełnieniem naszych naleśników jako napój. Niedawno pisaliśmy o pomyśle na naleśniki autorstwa Ewy Wachowicz. Proponowaliśmy też ciekawe rozwiązanie na przygotowanie tego dania.

naleśniki

Źródło: haps.pl