Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Wymieszała wodę z sodą i dwoma innymi składnikami i wrzuciła do niej truskawki. Efekt rozkłada na łopatki

Wymieszała wodę z sodą i dwoma innymi składnikami i wrzuciła do niej truskawki. Efekt rozkłada na łopatki

Truskawki trzeba umyć
canva/8vFanI

Świeże truskawki pachną obłędnie. Przed zjedzeniem należy je jednak starannie oczyścić. Mieszając wodę z octem i solą, uzyskamy znakomitą miksturę, która usunie z owoców wszelkie zanieczyszczenia, nie uszkadzając ich. Do mowy specyfik pozwoli też zaoszczędzić na gotowych środkach do mycia żywności.
 

Domowe mycie truskawek

Opłukanie przyniesionych z targu czy supermarketu owoców nie będzie wystarczające. Woda z kranu usunie jedynie piasek czy kurz. Na smakołyku wciąż obecne będą resztki pestycydów czy bakterie. Jak sobie poradzić z tym problemem?

Wystarczy prosty roztwór do mycia truskawek i innych drobnych owoców, który można sporządzić z produktów na co dzień stosowanych w niemal każdej kuchni. Z łatwością kupimy je w dowolnym sklepie spożywczym, jeśli akurat się skończyły.

Pokazała, co jadła na komunii. Padł bezlitosny komentarz „Smutny widok”

Jak zrobić roztwór do oczyszczania truskawek?

Procedura jest bardzo prosta. Wystarczy do dużej miski wlać zimną wodę, rozpuścić w niej 3 łyżki soli kuchennej i dodać szklankę octu spirytusowego. W tak przygotowanej mieszance zanurzamy truskawki i pozostawiamy je na minimum 10 minut.

Po tym czasie owoce trzeba dokładnie opłukać pod bieżącą wodą, uważając, by ich nie zmiażdżyć. Po osuszeniu będą już gotowe do spożycia.

Jak wykorzystać świeże truskawki?

Sezonowy przysmak jest idealny do sporządzania koktajli. Warto przy tym pamiętać, że szypułki owocu także są jadalne i w tej formie można je dodać do każdej zdrowej kompozycji.

Na naszej stronie znajdziecie też przepisy na desery z truskawkami. Spróbujcie koniecznie znakomitego sernika na zimno z galaretką — to klasyk, który zachwyci niemal każdego łasucha. Być może skuszą was też racuchy z dodatkiem truskawki.

Mycie truskawki.png
canva/agrobacter