Smakosze.pl
Sałata nie zwiędnie tak szybko

Pixabay / maxmann

Sprytny sposób na przedłużenie świeżości sałaty

17 Lutego 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Sałata jest jednym z podstawowych produktów spożywczych. Odrobina takiej zieleniny zachęca do zajadania. Niestety, warzywo ma to do siebie, że całkiem szybko więdnie. Przedłużymy jej żywotność za pomocą miski, ręczników papierowych i folii s

Zwiędła sałata potrafi przyprawić o nie lada rozczarowanie. Nieestetyczne liście z pewnością nie zachęcają do jedzenia. Prawdopodobnie każdy doświadczył kiedyś tej nieprzyjemności. Możemy jej uniknąć w łatwy sposób.  

Co zrobić, by sałata wytrzymała dłużej w lodówce?

Bez wątpienia sałata często pojawia się pośród naszych dań. Czasami dodajemy ją do kanapek, a innym razem stawiamy na smakowite sałatki. Niezależnie od preferencji jedno jest pewne, zwiędła sałata nie napawa radością.

Okazuje się, że sałata może zachować świeżość nawet tydzień dłużej, jeżeli zabezpieczymy ją w odpowiedni sposób. Wykorzystamy do tego przedmioty, które można znaleźć w niemal każdej kuchni. Warto zapamiętać ten trik.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi na portalu Dom pełen pomysłów, sałata nie zwiędnie tak szybko, jeśli umieścimy ją w misce, przykryjemy ręcznikami papierowymi, a całość owiniemy folią spożywczą. Taki pakunek umieszczamy w lodówce.

Sałata powinna być świeża przez tydzień. Nie zaszkodzi jednak sprawdzić inne użyteczne triki, które mogą nam się przydać w kuchni. Przykładowo nadmiar odciętej bazylii możemy i umieścić łodyżkami w szklance wody. Wówczas zdążymy wykorzystać ją przy kolejnej okazji.

Sałata to nie wszystko. Poznaj więcej trików

Nasza sałata jest już zabezpieczona? Możemy zatem wypróbować inne sztuczki. Obieranie czosnku nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Czasami jest to niezwykle czasochłonne. Najlepiej umieścić ząbki w zamykanym pudełku. Po kilku minutach intensywnego potrząsania łupiny same odpadną. Istnieje jeszcze jeden skuteczny trik na obieranie czosnku.

Warto również wiedzieć jak sprawdzić, czy nasze jajka są jeszcze świeże. Oczywistym pomysłem jest umieszczenie ich w wodzie. Jednak możemy ocenić to za pomocą słuchu. Nalewanie wody będzie zbędne.

Wystarczy potrząsnąć jajkiem i nasłuchiwać. Jeśli usłyszymy chlupotanie, wówczas oznacza to, że nie nadaje się ono do jedzenia i jest już zepsute. Ta sztuczka z pewnością przyda się smakoszom, którzy lubią zajadać jajka.

W kuchni możemy wykorzystać rozmaite triki. Dotyczą zarówno sposobów na przedłużenie świeżości, jak i wydobycia pełni smaku. Każdy smakosz powinien wiedzieć, jak sprawić, by rosół był jeszcze bardziej smakowity.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Dom pełen pomysłów

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Jak oczyścić spód patelni?

Porady

Genialny trick na doczyszczenie spodu patelni

Czytaj więcej >
pomidory

Porady

Prosty sposób na przyśpieszenie wzrostu pomidorów

Czytaj więcej >
młode ziemniaki

Porady

Wysokie ceny młodych ziemniaków

Czytaj więcej >
Jednorazowy młynek do pieprzu

Porady

Jak otworzyć jednorazowy młynek do przypraw?

Czytaj więcej >
Ogórki będą rosły fantastycznie

Porady

Piorunująco skuteczny nawóz do ogórków z pokrzywy

Czytaj więcej >
Rosół z curry

Porady

Dlaczego warto dodać do rosołu curry?

Czytaj więcej >