Smakosze.pl
Truskawki w wodzie z solą

Canva / Maciej Bledowski

Skutki moczenia truskawek w wodzie z solą

1 Lipca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Smakowite truskawki często goszczą na naszych stołach. Niektórzy obawiają się, że w owocach znajdują się nieproszeni goście. Pewna użytkowniczka TikToka postanowiła namoczyć truskawki w wodzie z solą. Wystarczyło 30 minut, by oczom kobiety ukazały się nieprzyjemnie wyglądające robaki.

Truskawki są nie lada specjałem. Nietrudno natknąć się na smakoszy, którzy w trakcie sezony regularnie zajadają pyszne czerwone owoce. Niestety, nie są one wolne od pasożytów. Niektóre z nich można dostrzec dopiero po zanurzeniu truskawek w wodzie z solą.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Tiktokerka nie spodziewała się, że truskawki skrywają tak ponury sekret

Nie da się ukryć, że truskawki są jednymi z najpopularniejszych owoców. Z pewnością warto je zajadać, ponieważ dostarczają nam wielu cennych składników odżywczych. Mowa między innymi o witaminach A, E, K i C. Jednak czasem truskawki mogą zawierać nieproszonych gości. Nawet szypułki mają swoje zalety.

Jakiś czas temu wspominaliśmy o tym, w jaki sposób przedłużyć świeżość truskawek. Tym razem przyjrzymy się bliżej kwestii znajdujących się w nich pasożytów. Użytkowniczka TikToka na własne oczy zobaczyła, że wychodzą one na zewnątrz owoców za sprawą prostej sztuczki.

Tiktokerka o pseudonimie 31toni zamieściła w sieci nagranie, na którym umieszcza truskawki w wodzie z dodatkiem soli. Po 30 minutach zauważyła, że na powierzchni owoców zaczęły pojawiać się niewielkie robaki o jasnym zabarwieniu.

Lidl rusza z weekendowymi promocjami

Weekendowa oferta Lidla

CZYTAJ DALEJ

Nie trzeba było długo czekać, a nagranie szturmem podbiło Internet. Niektórzy użytkownicy TikToka stwierdzali nawet, że już nigdy nie sięgną po truskawki. Czym dokładnie są robaki, które wychodzą z truskawek?

Truskawki mogą skrywać nieproszonych gości

Okazuje się, że robaki, które wyszły z truskawek to larwy i poczwarki muszki plamoskrzydłej. Owad swoją nazwę zawdzięcza charakterystycznym przebarwieniom na skrzydłach u dorosłych osobników.

Warto zauważyć, że muszki plamoskrzydłe początkowo występowały głównie w Azji. Aktualnie na ten gatunek można się natknąć również w Polsce. Od 2015 roku przyczynia się do sporych strat.

W przypadku truskawek ciężko rozpoznać, czy owoce zostały zaatakowane przez szkodniki. Wszystko dlatego, że mają one chropowatą powierzchnię. Muszki plamoskrzydłe robią niewielkie otwory w owocach i składają w nich jaja.

Larwy i poczwarki owada wychodzą na powierzchnię owoców, wówczas gdy namacza się je w wodzie z solą. Nagranie zamieszczone na TikToku przez użytkowniczkę 31toni może przyprawić o ciarki.

@31toni

Wash ur fruit I guess .... or don’t 🤤 the flavor is immaculate 🐛💖 #fruit #bugs #strawberry

♬ original sound - 31toni

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Interia Kobieta

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >