Smakosze.pl
Truskawki w wodzie z solą

Canva / Maciej Bledowski

Skutki moczenia truskawek w wodzie z solą

1 Lipca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Smakowite truskawki często goszczą na naszych stołach. Niektórzy obawiają się, że w owocach znajdują się nieproszeni goście. Pewna użytkowniczka TikToka postanowiła namoczyć truskawki w wodzie z solą. Wystarczyło 30 minut, by oczom kobiety ukazały się nieprzyjemnie wyglądające robaki.

Truskawki są nie lada specjałem. Nietrudno natknąć się na smakoszy, którzy w trakcie sezony regularnie zajadają pyszne czerwone owoce. Niestety, nie są one wolne od pasożytów. Niektóre z nich można dostrzec dopiero po zanurzeniu truskawek w wodzie z solą.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Tiktokerka nie spodziewała się, że truskawki skrywają tak ponury sekret

Nie da się ukryć, że truskawki są jednymi z najpopularniejszych owoców. Z pewnością warto je zajadać, ponieważ dostarczają nam wielu cennych składników odżywczych. Mowa między innymi o witaminach A, E, K i C. Jednak czasem truskawki mogą zawierać nieproszonych gości. Nawet szypułki mają swoje zalety.

Jakiś czas temu wspominaliśmy o tym, w jaki sposób przedłużyć świeżość truskawek. Tym razem przyjrzymy się bliżej kwestii znajdujących się w nich pasożytów. Użytkowniczka TikToka na własne oczy zobaczyła, że wychodzą one na zewnątrz owoców za sprawą prostej sztuczki.

Tiktokerka o pseudonimie 31toni zamieściła w sieci nagranie, na którym umieszcza truskawki w wodzie z dodatkiem soli. Po 30 minutach zauważyła, że na powierzchni owoców zaczęły pojawiać się niewielkie robaki o jasnym zabarwieniu.

Lidl rusza z weekendowymi promocjami

Weekendowa oferta Lidla

CZYTAJ DALEJ

Nie trzeba było długo czekać, a nagranie szturmem podbiło Internet. Niektórzy użytkownicy TikToka stwierdzali nawet, że już nigdy nie sięgną po truskawki. Czym dokładnie są robaki, które wychodzą z truskawek?

Truskawki mogą skrywać nieproszonych gości

Okazuje się, że robaki, które wyszły z truskawek to larwy i poczwarki muszki plamoskrzydłej. Owad swoją nazwę zawdzięcza charakterystycznym przebarwieniom na skrzydłach u dorosłych osobników.

Warto zauważyć, że muszki plamoskrzydłe początkowo występowały głównie w Azji. Aktualnie na ten gatunek można się natknąć również w Polsce. Od 2015 roku przyczynia się do sporych strat.

W przypadku truskawek ciężko rozpoznać, czy owoce zostały zaatakowane przez szkodniki. Wszystko dlatego, że mają one chropowatą powierzchnię. Muszki plamoskrzydłe robią niewielkie otwory w owocach i składają w nich jaja.

Larwy i poczwarki owada wychodzą na powierzchnię owoców, wówczas gdy namacza się je w wodzie z solą. Nagranie zamieszczone na TikToku przez użytkowniczkę 31toni może przyprawić o ciarki.

@31toni

Wash ur fruit I guess .... or don’t 🤤 the flavor is immaculate 🐛💖 #fruit #bugs #strawberry

♬ original sound - 31toni

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Interia Kobieta

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Wydawca serwisu Smakosze. Już od najmłodszych lat fascynowały mnie szeroko pojęte kulinaria. Istnieje wiele możliwości różnorodnych połączeń smakowych, tym samym podczas kuchennych poczynań nie ma miejsca na nudę. Chętnie opracowuję swoje własne przepisy na smakołyki. W kuchni lubię eksperymentować, jednak wychodzę również z założenia, że warto kierować się sprawdzonymi sposobami, które niejednokrotnie wprawiały nasze kubki smakowe w stan ekstazy. Prywatnie preferuję proste oraz bezmięsne potrawy i jestem otwarty na rozmaite nowości. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Produkty

Szczegóły najnowszej oferty Biedronki

Czytaj więcej >
kawa

Produkty

Kawa staje się coraz droższa, nie każdego będzie na nią stać

Czytaj więcej >

Produkty

Dlaczego warto jeść mandarynki?

Czytaj więcej >
Ogórki kiszone i konserwowe

Produkty

Ogórki kiszone czy konserwowe, które z nich są najzdrowsze?

Czytaj więcej >
ogórki w folii

Produkty

Dlaczego ogórki pakowane są w folię?

Czytaj więcej >
Mięsne podkładki chronią nasze zdrowie

Produkty

Do czego służą podkładki pod mięso?

Czytaj więcej >