Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Kuchnia Smakoszy > Tak zachowali się goście nadmorskiej restauracji. Ludzie są oburzeni: „Szczyt bezczelności"
Maciej Jurczyk
Maciej Jurczyk 09.07.2024 12:24

Tak zachowali się goście nadmorskiej restauracji. Ludzie są oburzeni: „Szczyt bezczelności"

turyści w Łebie
Fot. Piotr Molecki/East News, Facebook/miasto.leba

Restauracja z Łeby szuka klientów, którzy zaleźli jej za skórę. O całej sytuacji właściciele poinformowali przez media społecznościowe. Liczą na to, że ktoś rozpozna turystów, co ułatwi ich znalezienie przez organy ścigania. 

Na wakacje wyjeżdża każdy, ale nie każdy płaci

Wakacje są już na półmetku, a w popularnych miejscowościach nad morzem i w górach wciąż wypoczywa masa turystów. Nie odstraszają ich wysokie ceny i kolejki do popularnych atrakcji czy dobrych restauracji.

Niestety nie każdy jest uczciwy i nie każdy też chce za siebie płacić. Z taką niemiłą sytuacją spotkali się właściciele jednej restauracji z Łeby, którzy swoich klientów szukają przez Internet. Udostępnili ich wizerunek i proszą o uregulowanie płatności. 

wnętrze resta.jpg
Fot. Canva/Cihan Yuce
Nazwę tego ciasta aż strach wymówić na głos. Na szczęście jego smak zachwyca całą rodzinę

Restauracja nie dla każdego

Właściciele restauracji MozArt Klubokawiarnia - Shot Bar & Pizza napisali post na Facebooku, w którym informują, że poszukują klientów, którzy wyszli bez płacenia. Dodatkowo do wpisu dołączyli także zdjęcia przedstawiające te cztery osoby.

Poszukujemy tych państwa ze zdjęć, którzy postanowili zamówić najdroższe pożycie w menu i niestety “zapomnieli” zapłacić - czytamy w poście na Facebooku.

Restauratorzy proszą o to, aby turyści wrócili i uregulowali płatność. Zaznaczają także, że są wyrozumiali i rozumieją, że smak dań zachwyca klientów na tyle, że czasami zapominają o zapłaceniu. 

Internet opinie ma jednoznaczną

W komentarzach pod postem rozpętała się prawdziwa burza. Wielu komentujących nie może pojąć, jak w ogóle mogło do tego dojść oraz jak w ogóle można zachowywać się w ten sposób. 

Codziennie obiad w innym lokalu i wakacje niskobudżetowe zaliczone… Przykre, że są tacy ludzie - napisała rozżalona użytkowniczka Facebooka.

Nie zabrakło także znacznie ostrzejszych komentarzy. Inna internautka nazwała takie zachowanie wprost.

To szczyt chamstwa i bezczelności. Takie zachowania powinny być piętnowane i karane - wyraziła opinię pani Ewa. 

Nie wiadomo dokładnie, co było przyczyną nieuregulowania przez turystów rachunku. Być może przez roztargnienie zupełnie o nim zapomnieli, a może faktycznie są oszustami. Niemniej takie zachowanie jest wykroczeniem, które podlega karze aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny. A co ty sądzisz o całej sytuacji? Sprawdź, jakie kotlety wracają na stoły oraz dowiedz się, który owoc jest najzdrowszy