Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Frytki

Frytki

Ceny w restauracjach są bardzo wysokie
16.05.2021 02:00 Bardzo wysokie ceny w polskich restauracjach

Restauracje przez większość pandemii miały mnóstwo problemów wywołanych obostrzeniami - zakaz stacjonarnej pracy przyczynił się do upadku wielu biznesów, które nie wytrzymały nagłego spadku zarobków. Na szczęście od 15 maja powoli wracamy do normalności. Dzień ten bowiem został wyznaczony na umożliwienie otwarcia ogródków piwnych, w których goście restauracji mogą ze spokojem zamówić i zjeść posiłek, ciesząc się z obecności najbliższych i smacznego jedzenia. Niestety, niektóre lokale mają zaporowe ceny.

Frytki - co zrobić z olejem po nich?
09.04.2021 02:00 Czy można smażyć frytki na oleju, który używało się wcześniej?

Frytki należą do jednych z najbardziej ulubionych produktów spożywczych wszystkich ludzi. Ciężko bowiem przejść obojętnie obok tłustych i chrupiących ziemniaków, których smak jest dodatkowo wzmocniony sporą ilości soli, a niekiedy nawet i innych przypraw. Niestety, jeśli przygotowuje się je samodzielnie w domu, należy przykuć ogromną uwagę do tłuszczu, na którym je smażymy. Odpowiednio użyty olej można użyć, jednak należy spełnić kilka bezwzględnie ważnych warunków.

Frytki z piekarnika
23.02.2021 01:00 Wyśmienity przepis na domowe frytki

Frytki wydają się mocno skomplikowanym jedzeniem. Specjaliści często przedstawiają szczegółowe plany gotowania frytek, które składają się z wielu etapów i kroków. Poniżej pokazujemy uproszczoną wersję, która zadziała wręcz lepiej, niż przysmak z frytkownicy. Smażenie na głębokim tłuszczu jest niezdrowe nie tylko z powodu dużej kaloryczności. Olej podgrzany do wysokiej temperatury wytwarza związki szkodliwe dla organizmu.