Smakosze.pl
Ceny w restauracjach są bardzo wysokie

travellinglight, Getty Images Pro

Bardzo wysokie ceny w polskich restauracjach

16 Maja 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Restauracje w całej Polsce od wczoraj otworzyły ogródki, w których spragnieni i głodni klienci mogą już zamawiać posiłki jak za starych czasów. Czytelniczka o2.pl wybrała się na smażoną rybę z frytkami do jednej z nadmorskich knajp. Suma, jaką musiała zapłacić, przytłoczyła ją - za obiad dla 3 osób, restauracja policzyła sobie 175 zł.

Restauracje przez większość pandemii miały mnóstwo problemów wywołanych obostrzeniami - zakaz stacjonarnej pracy przyczynił się do upadku wielu biznesów, które nie wytrzymały nagłego spadku zarobków. Na szczęście od 15 maja powoli wracamy do normalności. 

Dzień ten bowiem został wyznaczony na umożliwienie otwarcia ogródków piwnych, w których goście restauracji mogą ze spokojem zamówić i zjeść posiłek, ciesząc się z obecności najbliższych i smacznego jedzenia. Niestety, niektóre lokale mają zaporowe ceny. 

Ceny gdańskich restauracji przyprawiają o zawrót głowy

Do redakcji portalu o2.pl zdecydowała się napisać czytelniczka pani Ewelina, która wybrała się do Gdańska w ramach wycieczki turystycznej. Wspólnie z rodziną odwiedzili jedną z miejscowych restauracji - długie spacerowanie wzmaga głód, który trzeba jakoś opanować.

Gdy skończyli posiłek i dostali paragon, nie mogli uwierzyć własnym oczom. Za posiłek dla trzech osób musieli zapłacić 175 złotych, co wydało im się zbyt wygórowaną ceną. Dlatego pani Ewelina chwyciła za telefon, zrobiła zdjęcie paragonu i wysłała je do redakcji o2.pl, które możecie zobaczyć poniżej. 

Źródło: Screen zdjęcia z portalu o2.pl, zamieszczone w tym artykule, które przesłane zostało przez ich czytelniczkę.

Surówka poza zestawem

Pani Ewelina zdradziła, że porcje nie były zbyt duże, gdyż surówkę trzeba było zamówić osobno. Aby oszczędzić trochę pieniędzy, rodzina turystki zamówiła jedną surówkę dla trzech osób. Niestety, ilość dodatku była obliczona na jednego gościa, przez co nie najedli się.

Na naszej stronie zamieściliśmy mnóstwo informacji kulinarnych, które mogą przypaść tobie do gustu. Przeczytaj ten artykuł, w którym przekazujemy wieści o straszliwym odkryciu w popularnych przyprawach. W tym tekście  zdradzamy najlepszy przepis na pyszne cebulowe kule faszerowane mięsem - idealna grillowa przekąska. 

Całkowite zamówienie składało się z:

  • zupa rybna - 19,00 zł

  • filet z flądry ze szpinakiem (zestaw) - 39 zł

  • filet z halibuta (zestaw) - 49 zł

  • filet z dorsza w mące (zestaw) - 39 zł

  • zestaw surówek - 10 zł

  • herbata - 7 zł

  • sok Cappy pomarańczowy - 6 zł

  • Kropla Beskidu - 6 zł

Dlaczego ceny tak wzrosły?

W górę poszły ceny wielu produktów. Widzę to, robiąc zarówno prywatne zakupy, jak i zaopatrując się do restauracji. Jest znacznie drożej. Nawet o 20 proc. To musi się przełożyć na ceny w restauracjach - tłumaczył w rozmowie z money.pl Robert Sowa, znany restaurator. 

Brak pracowników, podwyżki cen energii elektrycznej oraz przestój w działalności restauracji sprawiły, że właściciele próbują odbić sobie straty z czasów lockdownu. Miejmy nadzieję, że niedługo wszystko się ustabilizuje, a trzyosobowy obiad nie będzie kosztował prawie 200 złotych. 

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: turysci.pl; o2.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Adam Moskal

Redaktor portalu Smakosze.pl. Pasję do gotowania rozpalił w nim Makłowicz. Swoje życie postanowił poświęcić kulinariom i dziennikarstwu. Pracował na wielu stanowiskach gastronomicznych. Prywatnie fan muzyki folkowej oraz sportów rowerowych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Polacy w restauracji

Restauracje

Największe grzechy Polaków w restauracjach

Czytaj więcej >
Okropne zachowanie kelnera

Restauracje

Okrutne zachowania kelnera w restauracji

Czytaj więcej >
Nastolatek nie spodziewał się ataku

Restauracje

Nagły atak ptaka na jedzącego nastolatka

Czytaj więcej >
Kelnerka uratowała dziecko

Restauracje

Bohaterskie zachowanie kelnerki w restauracji

Czytaj więcej >

Restauracje

Szef kuchni trafił na wyjątkowego homara

Czytaj więcej >

Restauracje

Niezwykła sytuacja w restauracji

Czytaj więcej >