Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > To warzywo szturmem zdobywa Europę. Za niecałe 4 złote kupisz je też w Polsce
Maciej Jurczyk
Maciej Jurczyk 22.06.2024 10:09

To warzywo szturmem zdobywa Europę. Za niecałe 4 złote kupisz je też w Polsce

zucchiolo
Fot. YouTube/Zucchiolo

Nowe warzywo podbija Europę. Trafiło również do Polski, gdzie za kilka złotych kupisz je w popularnym markecie. Czy w naszym kraju przyjmie się równie dobrze? Szczegóły dotyczące tej niezwykłej rośliny znajdziesz poniżej.

Warzywo w końcu w Europie

Hiszpańscy naukowcy z firmy Beyond Seeds poświęcili pięć lat pracy, aby to jedno warzywo w końcu mogło znaleźć się w Europie. Chodzi o zucchiolo, które obecnie podbija serca mieszkańców tego kontynentu. 

Ten nieznany wcześniej produkt ma około 10 centymetrów długości i waży średnio 250 gramów. Zucchiolo wyglądem przypomina połączenie dyni z cukinią, ale jest czymś zupełnie innym. Jego wnętrze składa się z lekkiego i chrupiącego miąższu. Co ciekawe można spożywać je zarówno na surowo, jak i po obróbce termicznej. O tym, skąd pochodzi i gdzie je kupić dowiesz się z dalszej części artykułu.

zucchilolo 2.jpg
Fot. YouTube/Zucchiolo

 

Mieszam makaron z bobem i dodaję te składniki. Nie znam szybszego sposobu na obiad

Skąd się wzięło zucchiolo?

Nazwa zucchiolo mogłaby wskazywać, że pochodzi ono z Włoch, ale to zły trop. Choć to dzięki Hiszpanom trafiło do Europy, nie pochodzi także z ich kraju. Pierwotnie występowało ono w Ameryce Południowej. 

Dzięki długoletniej pracy wspomnianych naukowców zucchiolo może być uprawiane także w Europie. Dostosowali oni warzywo do europejskiego klimatu i do warunków, które występują w szklarni. 

Gdzie kupić zucchiolo?

Na ściągnięcie warzywa do naszego kraju nie trzeba było zbyt wiele czekać. Zucchiolo w Polsce dostępne jest już teraz. Można zakupić je w popularnej sieci sklepów spożywczych, jaką jest Biedronka. Jak udało się nam dowiedzieć, zucchiolo w ofercie sklepu zagościło na stałe i obecnie kosztuje 3,99 złote za sztukę. Sprawdź przepis na zupę gołąbkową oraz dowiedz się, jak przygotować wyśmienity deser z truskawek

biedronka zucchiolo.jpg
Fot. strona internetowa/gazetki.pl