Smakosze.pl
Samoobsługowa kasa w Biedronce

Marek BAZAK/East News

Ukryta funkcja kas w Biedronce

7 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Biedronka od dłuższego czasu ma do zaoferowania swoim klientom kasy samoobsługowe, które znacznie przyspieszają robienie zakupów. Niestety, do dzisiaj mało kto wie, że mają one 4 ukryte funkcje, które nadzwyczajnie pomagają w sprawnym kasowaniu i pakowaniu. Jedną z nich jest chociażby szybkie tarowanie wagi.

Dla tych, którzy bardzo często wykonują zakupy w Biedronce, wiedza o ukrytych funkcjach kas samoobsługowych może się znacznie przydać. Dzięki niej nie będą musieli marnować czasu na proszenie obsługi o pomoc przy zakupach.

Nawet przy samoobsługowych kasach mogą pojawić się spore kolejki, które często są wywoływane przez nieuważnych klientów - ci nie wiedzą bowiem jak wykorzystać możliwości tych prostych w obsłudze urządzeń. Dlatego informujemy o funkcjach, o których mało kto wie.

Kasy samoobsługowe w Biedronce i ich ukryte funkcje

Będąc na zakupach w przyszłości w jednym ze sklepów Biedronki, gdzie są zamontowane kasy samoobsługowe, zwróć uwagę na 4 specjalne przyciski. Są umiejscowione ponad platformą do ważenia produktów - naciskając je, można dostosować ustawienia kasy.

Przycisk dotykowy wysunięty najbardziej w lewo symbolizuje głośnik. Gdy klient go dotyka, reguluje głośność powiadomień dźwiękowych podczas kasowania produktów, a także alertów, mających za zadanie zwrócenie uwagi obsługi sklepu.

Projekt bez tytułu - 2021-06-07T130802.527

Prosty i naturalny sposób na ogromne zbiory ogórków

CZYTAJ DALEJ

Drugi przycisk w kolejności od lewej ma symbol trójkąta z wykrzyknikiem w jego wnętrzu. Dotknięcie go palcem wyzwala sygnał dźwiękowy, który jest zarezerwowany dla obsługi sklepu. Kasjer lub inny pracownik słysząc go, szybko podejdzie do klienta wymagającego asysty.

Na naszej stronie można znaleźć wiele ciekawych wieści ze świata kulinariów. W tym artykule zdradzamy, co ma do powiedzenia o cenach nad polskim morzem znany youtuber. Ten tekst poświęcony został jajkom z chowu klatkowego, które już niedługo znikną z większości dużych sieci sklepów.

Łatwiejsze skanowanie karty Moja Biedronka

Karta lojalnościowa sieci sklepów Biedronka pozwala na wyłapywanie doskonałych promocji, a także korzystanie z najróżniejszych rabatów. Niestety noszenie jej cały czas przy sobie może być uciążliwe, gdyż stosunkowo łatwo ją zgubić. Jest na to rozwiązanie.

3 przycisk od lewej pozwala zeskanować wirtualną wersję karty Moja Biedronka z ekranu smartphona.. Wystarczy włączyć odpowiednią aplikację na telefonie, wyświetlić w niej kod kreskowy karty, nacisnąć przycisk, a kasa zeskanuje kod, po przysunięciu telefonu do czytnika.

Ostatni przycisk umożliwia tarowanie wagi. Jeśli masz podejrzenia, że kasa przekłamuję wagę danego warzywa czy owocu, naciśnij tarowanie bez produktów na wadze, a wszystko wyjdzie pozytywnie. Następnie wystarczy ponownie zważyć towary i gotowe.

EN 01459008 0042

Samoobsługowa kasa w Biedronce

Źródło: Marek BAZAK/East News

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: fitness.wp.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Adam Moskal

Redaktor portalu Smakosze.pl. Pasję do gotowania rozpalił w nim Makłowicz. Swoje życie postanowił poświęcić kulinariom i dziennikarstwu. Pracował na wielu stanowiskach gastronomicznych. Prywatnie fan muzyki folkowej oraz sportów rowerowych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Porady

Dlaczego warto iść na grzyby o świcie?

Czytaj więcej >
zupa ogórkowa

Porady

Jak zrobić bardzo gęstą i pożywną zupę ogórkową?

Czytaj więcej >

Porady

Jak długo należy gotować leśne grzyby?

Czytaj więcej >
czasznica olbrzymia

Porady

Niezwykły grzyb w polskich lasach

Czytaj więcej >
rosół

Porady

Dlaczego szefowie kuchni wlewają ocet do rosołu?

Czytaj więcej >

Porady

Kiedy należy dodawać śmietanę do zupy?

Czytaj więcej >