Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Restauracje > Uwielbiana kanapka wycofana z oferty podstawowej McDonald's
Adam Moskal
Adam Moskal 10.04.2021 02:00

Uwielbiana kanapka wycofana z oferty podstawowej McDonald's

McDonald's wprowadza duże zmiany
Canva

Sieci McDonald's nie trzeba nikomu przedstawiać - smak kanapek, frytek oraz koktajli mlecznych zna prawdopodobnie każdy. Ludzie uwielbiają wygodę jaka wiąże się z zamawianiem w tej restauracji, a także smak, który od lat jest niezmienny. 

Najnowsza decyzja firmy pokazała jednak, że żaden fan tego fast fooda nie może spać spokojnie, ponieważ obecność danych pozycji w menu zależy od ich popularności. Uwielbiana kanapka już od 20 kwietnia nie będzie dostępna w żadnym lokalu McDonald's. 

Wielka zmiana w McDonald's

Najbardziej popularną pozycją sieci McDonald's jest Big Mak. Kanapka ta składa się z trzech kromek klasycznej bułki, dwóch kotletów, sałaty, specjalnego sosu, cebuli, sera oraz ogórka konserwowego. Tym razem chodzi jednak o mniej znaną opcję pod nazwą Kurczakburger.

Portal Vibez przekazał, że zmiana w menu będzie bardzo szybko, ponieważ od 20 kwietnia żaden klient nie będzie mógł zamówić tej niewielkiej kanapki z kurczakiem. Fani tej pozycji są zdruzgotani, choć decyzja podjęta została przez brak wystarczającego zainteresowania i zysków.

Czym jest Kurczakburger?

W tej kanapce znaleźć można dwie kromki delikatnej pszennej bułki, kotlet z kurczaka w panierce z ziołami, sos paprykowo-pomidorowy oraz sałatę. W zestawie z frytkami lub napojem w ofercie 2 for U można zapłacić już tylko 6,50 złotych, więc cena nie jest wysoka. 

Chcesz poznać więcej ciekawych wiadomości ze świata kulinariów? Sprawdź ten artykuł, w którym zdradzamy rady Roberta Makłowicza, które pozwolą ugotować najlepsze parówki. W tym tekście z kolei prezentujemy sposoby pozwalające na wyeliminowanie problemu pękających skorupek jaj podczas gotowania.

Źródło: oneclearvision, Getty Images Signature

McDonald's ma plan zastąpienia Kurczakburgera na kanapkę wegańską, wycelowaną w niszę konsumentów, którzy nie jedzą mięsa ani żadnych produktów odzwierzęcych. Taki plan nie spodobał się fanom mięsnej kanapki, dlatego przygotowywana jest nawet pikieta, mająca na celu powrót Kurczakburgera. 

Kurczakaburgera nie będzie i jest to przesądzone. (...) Z tym, że nie składamy broni. Walka trwa, a on jest już wielki. Szykujemy pikietę w obronie Kurczakburgera - napisał na swoim Facebooku Mateusz Załęski, autor kanału Wujek Dobra Rada na YouTube. 

Lody czekoladowe także znikają?

Informacje te nie są potwierdzone, jednak wiele osób twierdzi, że lody czekoladowe mają zostać zastąpione na wiosnę lodami truskawkowymi. Jak widać, amerykańska firma wprowadza nowe rozwiązania i testuje rynek. 

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: o2.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Tagi: restauracja