Smakosze.pl
Jajka z okropnym znaleziskiem

Canva / imegastocker

Niespodziewana zawartość pudełka z jajkami

28 Lipca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Sklepowe jajka przeważnie nie wzbudzają u nas większych obaw. Niektórzy nawet nie zaglądają do wnętrza opakowania, by upewnić się, czy nabiał jest w należytym stanie. Pan Maciej przekonał się o tym, że warto zwracać uwagę na kupowane jajka. W jego opakowaniu znalazły się larwy, które mogą przyprawić o mdłości.

Pan Maciej z pewnością nie podejrzewał, że przecenione jajka będą skrywały tak ponury sekret. Niestety dopiero w domu mężczyzna zorientował się, że produkt w żadnym wypadku nie nadaje się do spożycia.

Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Jajka z paskudną niespodzianką

Nie da się ukryć, że jajka cieszą się sporym uznaniem wśród smakoszy. Można je przyrządzić na wiele pysznych sposobów. Niedawno wyjaśnialiśmy jak zrobić idealne jajka na miękko. Dziś przyjrzymy się temu, co spotkało pana Macieja.

Mężczyzna udał się do sklepu Lidl w Piotrkowie Trybunalskim. Początkowo jajka omal nie zostały pominięte. Pan Maciej przypomniał sobie o nich dopiero przy kasie. W związku z tym wziął pierwszy z brzegu produkt.

Jajka, które wziął pan Maciej, były objęte promocją 50% z powodu bliskiego terminu przydatności do spożycia. Nie stanowiło to problemu, ponieważ miały posłużyć do przygotowania ciasta. W domu mężczyzna natknął się na odrażający widok.

Kawa z kardamonem

Cudowna kawa z dodatkiem kardamonu - najlepsza na początek dnia

CZYTAJ DALEJ

Po otwarciu opakowania okazało się, że jajka nie nadają się do spożycia. Jedno z nich było ewidentnie pęknięte. Jednak jakby tego było mało, po powierzchni innych jajek poruszały się ohydne białe larwy.

Jak Lidl zareagował na nieprawidłowość?

Jajka w takim stanie z pewnością mogą odebrać wszelki apetyt. Oczywiście tego typu niedopatrzenia mogą się zdarzyć. Zwłaszcza że jajka same w sobie są delikatne i mogą ulec pęknięciu. Wówczas nietrudno o pojawienie się larw.

Pan Maciej podzielił się swoimi doświadczeniami z portalem O2. Właśnie stamtąd pochodzi zdjęcie wykorzystane poniżej. Portal postanowił skontaktować się ze sklepem Lidl. Jaką odpowiedź uzyskało O2?

- Bardzo przepraszamy klienta za sytuację, która go spotkała (...) Zależy nam, aby poznać wszelkie szczegóły zdarzenia. Nasz zespół poprosi klienta o szczegółowe dane (m.in. datę zakupu, nr partii), wyjaśni zdarzenie oraz zaproponuje rozwiązanie - napisał Lidl w oświadczeniu przytaczanym przez portal O2.

Dodatkowo sieć sklepów podkreśliła, że zawsze stara się zachowywać jak najwyższe standardy dotyczące produktów, a co roku przeprowadza się około 9 tysięcy niezależnych badań jakościowych. Jakiś czas temu wspominaliśmy o tym, że jajka zostały wycofane ze sprzedaży przez GIS.

Jajka z przykrą niespodzianką

Jajka z przykrą niespodzianką

(O2)

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: O2

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Jestem absolwentem takich kierunków studiów jak psychopedagogika kreatywności i edukacja międzykulturowa. Fascynuje mnie otaczający świat, który najlepiej można poznać dzięki nauce. Za swoją pasję uznaję kulturę i sztukę. Głównie tą dotyczą

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

bluszczyk kurdybanek

Produkty

Niezwykłe zalety bluszczyku kurdybanka

Czytaj więcej >

Produkty

Lidl promuje niemarnowanie żywności

Czytaj więcej >
miód

Produkty

Czy można jeść skrystalizowany miód?

Czytaj więcej >

Produkty

Zaskakujący filmik z rybą w piekarniku podbija Internet

Czytaj więcej >

Produkty

Dlaczego warto jeść makrelę?

Czytaj więcej >
Kenwood Titanium Chef Baker XL KVL85

Produkty

Nowa odsłona kultowego robota planetarnego Kenwood Titanium Chef Baker XL KVL85

Czytaj więcej >