Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Weź małego ziemniaka i wbij w niego wykałaczki. Po 5 minutach przetrzesz oczy ze zdumienia

Weź małego ziemniaka i wbij w niego wykałaczki. Po 5 minutach przetrzesz oczy ze zdumienia

ziemniaki
YouTube/@5MinuteRecipesOfficial

Ziemniaki często goszczą na naszych stołach. Dodajemy je do dań obiadowych, robimy z nich zapiekanki i sałatki. Czy wiecie, co się stanie, gdy w to warzywo wbijemy wykałaczki? Efekt robi wrażenie. Warto wypróbować ten przydatny patent w swojej kuchni.

Ziemniaki na naszych stołach

Ziemniaki są tak popularne, że nikogo nie musimy zachęcać do ich jedzenia. Bez nich nie mielibyśmy wielu dań obiadowych i innych przysmaków. Z ziemniaków chętnie robimy frytki, dodajemy te warzywa do sałatek i zapiekanek. Te warzywa sycą i dostarczają nam też wielu witamin.

Dostarczają nam niezłej porcji błonnika, wpływają na pracę układu trawiennego i pomagają w walce z nadwagą. Wszystko, dlatego, że dają nam uczucie sytości. Jednak do bardzo wielu potraw wykorzystujemy ziemniaki gotowane. Zwykle zajmuje to 20 minut. Czy proces ten można przyspieszyć?

ziemniaki
YouTube/@5MinuteRecipesOfficial
To moje ulubione danie z dzieciństwa. Wystarczy makaron i 2 dodatki, w PRL-u wszyscy się tym zajadali

Wbij wykałaczki w ziemniaka

Czy wiecie, co się stanie, gdy w ziemniaka wbijemy wykałaczki? Ten patent ułatwi nam nieco życie w kuchni. Tak naszpikowane warzywa należy postawić na nóżkach z wykałaczek w mikrofalówce. Jednocześnie nastawiamy czas w urządzeniu na 5 minut. 

Co się wydarzy po upływie kilku minut? Okazuje się, że ziemniaki się ugotują. Będą mięciutkie i dobre do jedzenia zaledwie po 5 minutach. Gotowanie w garnku trwa 20 minut, a dzięki tej sztuczce cały proces można znacząco skrócić. 

Skorzystaj z tego patentu w swojej kuchni

Ta prosta sztuczka sprawi, że szybko ugotujemy ziemniaki. Będą one szybko zdatne do jedzenia. Wystarczy wykorzystać wykałaczki i mikrofalówkę do błyskawicznego ugotowania tego smacznego dodatku do obiadu. Jak widać, powszechne przedmioty w kuchni mogą mieć zupełnie nowe zastosowanie.

Kto, by się spodziewał, że wykałaczka i mikrofalówka skrócą czas gotowania ziemniaków. Jedno jest pewne, taki posty patent ułatwia nam życie w kuchni. Warto z niego skorzystać, gdy zależy nam na szybkim ugotowaniu ziemniaków. Pisaliśmy o sałacie polskiej z 1916 roku z wykorzystaniem ziemniaków. Podawaliśmy też przepis na przyrządzenie zapiekanki z ziemniakami. 

ziemniaki
YouTube/@5MinuteRecipesOfficial