Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Show-biznes od kuchni > Wyeliminował z diety tylko 1 składnik. Dzięki temu Olaf Lubaszenko schudł 80 kg
Aleksandra Proch
Aleksandra Proch 03.05.2023 21:35

Wyeliminował z diety tylko 1 składnik. Dzięki temu Olaf Lubaszenko schudł 80 kg

niezwykła metamorfoza Olafa Lubaszenki po diecie
Tomasz Zukowski / East News ; Instagram @lubaszenkoo

Olaf Lubaszenko przeszedł niewiarygodną metamorfozę. Reżyserowi i aktorowi udało się zgubić aż 80 kg. Ten spektakularny sukces zawdzięcza 1 zmianie w swojej diecie. Lubaszenko całkowicie zrezygnował z picia słodkich, gazowanych napojów.

Dieta Olafa Lubaszenki jest w zasięgu każdego z nas

Nie istnieją żadne cudowne specyfiki i proszki, pozwalające na zgubienie nadmiaru masy ciała. Każdy kilogram wymaga niebywałej pracy i determinacji. Czasem o sukcesie przesądzają małe zmiany, jak to było w przypadku Olafa Lubaszenki. Aktorowi wystarczyło wyeliminowanie z diety słodzonych, gazowanych napojów, których był wielbicielem.

Niekorzystny wpływ napojów gazowanych na dietę jest bardziej szkodliwy, niż mogłoby się wydawać. Cukier w formie płynnej oddziałuje na nas bowiem o wiele gorzej, niż ten spożywany w formie stałej. Mała zmiana, polegająca na rezygnacji z tego typu napojów, jak widać, może przynieść rewelacyjne efekty. Warto zastanowić się nad wprowadzeniem jej w swoje życie.

W niektórych lasach jest ich teraz zatrzęsienie. Poznaj aktualną mapę grzybów

Na czym polegała dieta Olafa Lubaszenki?

Olaf Lubaszenko to polski reżyser i aktor. W swojej karierze dostarczał nam rozrywki pod postacią wielu kultowych filmów. Dziś jednak warto podziwiać go za coś więcej, niż tylko jego talent artystyczny. Lubaszenko zasługuje na ogrom uznania ze względu na zmianę swojej diety, a co za tym idzie, zaskakującą redukcję wagi.

Lubaszenko w tym roku będzie kończył 55 lat. Jeszcze niedawno ważył przytłaczające 165 kg. W utrzymaniu prawidłowej masy ciała nie pomagały mu problemy osobiste, które na swój sposób rekompensował sobie jedzeniem i niezdrowymi napojami. Na przykre efekty nie przyszło mu długo czekać.

Aktor zmagał się z depresją oraz nadciśnieniem. Do tego wszystkiego doszła także cukrzyca typu drugiego. Przy stosunkowo niewielkim wzroście 179 cm szybko mogło dojść do tragedii. Nadszedł czas, by zmierzyć się z tym palącym problemem.

Aby zredukować zbędne kilogramy aktor planował początkowo operację zmniejszenia żołądka. Finalnie jednak porzucił te plany i postanowił bliżej przyjrzeć się swojej diecie. Okazało się, że zbawienne było porzucenie picia słodkich, gazowanych napojów. Kiedy wielka słabość Lubaszenki odeszła w zapomnienie, waga zaczęła sukcesywnie spadać.

Czemu słodkie napoje w diecie Lubaszenki miały tak fatalny wpływ na jego wagę?

Gazowane napoje najczęściej słodzone są cukrem. Jego główny składnik, czyli sacharoza może mieć zły wpływ na cały nasz organizm. Jej nadmiar w diecie szybko doprowadzi do opłakanych skutków. Najlepszych przykładem takiego przypadku jest historia Olafa Lubaszenki.

Cukier dostarczany do organizmu w formie płynnej jest dużo bardziej szkodliwy, niż ten pod postacią stałą. Wykazały to badania przeprowadzone na myszach przez zespół naukowców z Wielkiej Brytanii i Chin. Gryzonie pojone cukrem zyskały na wadze więcej, niż grupa, której sacharozę podawano w formie stałej. Dodatkowo grupa myszy pijąca słodzoną wodę miała niższą tolerancję na glukozę, co podwyższyło ryzyko zachorowania na cukrzycę.

Sacharoza obecna jest w ogromnej ilości produktów spożywczych. Jej nadmiar prowadzi do problemów nie tylko z wagą, ale także ze zdrowiem. Jeśli dodatkowo dostarczamy ją do organizmu pod postacią płynu, znacznie pogarszamy sytuację.

Nadmiar sacharozy w diecie prowadzi nie tylko do nadwagi. Poza cukrzycą powoduje depresję, artretyzm oraz oczywiście próchnicę. Zwiększa też ryzyko wystąpienia nadciśnienia. Jeśli zrezygnujemy z picia gazowanych napojów słodzonych cukrem, znacząco poprawimy swoje szanse na zdrowe.
 

Słodkie napoje lepiej zamienić na odchudzającą kawę od Lewandowskiej. Przy właściwie ułożonej diecie drobne kulinarne grzeszki nie będą miały znaczenia.

gazowane napoje.png
Canva / RapidEye