Smakosze.pl
Jajko z ogonem

Facebook / Producción Avícola

Zaskakująca historia nietypowego jajka

19 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Jajko z ogonem z pewnością nie jest typowym widokiem. Mało kto spodziewałby się, że taki scenariusz jest w ogóle możliwy. Okazuje się, że jajko przybiera taki kształt wówczas, gdy utknie w trakcie znoszenia.

Nie da się ukryć, że jajka często goszczą na naszych stołach. Przeważnie ich kształt nie wzbudza u nas większego zaskoczenia. Jednak czasami skorupki potrafią przybrać bardzo nietypowy wygląd. Przekonał się o tym pewien gospodarz.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Jajko z ogonem okazało się nie lada zaskoczeniem

Bez wątpienia dobre jajko powinno się charakteryzować owalnym kształtem o lekko spiczastej końcówce. Właśnie takie produkty możemy dostać w większości sklepów. Niekiedy jajka mogą wywołać nie lada konsternację.

Niedawno wspominaliśmy o tym, czy można bez obaw pić surowe jajka. Dziś przyjrzymy się niecodziennemu odkryciu, którego na swojej farmie dokonał pewien rolnik. Mężczyzna nie mógł uwierzyć własnym oczom, kiedy zobaczył jakie jajko zniosła jego kura.

Początkowo jajko nie wyróżniało się znacząco na tle innych. Miało podobną fakturę i kolor. Dopiero po jego podniesieniu gospodarz zdał sobie sprawę, że na do czynienia z rzadkim okazem. Na spodzie jajka wystawała wypustka przypominająca ogon.

pilne-1616323242

Masowe zatrucie pokarmowe w Charkowie po zjedzeniu sushi

CZYTAJ DALEJ

Jajko z ogonem bez wątpienia nie jest czymś powszechnym. Rolnik zamieścił zdjęcie na Facebooku. Sprawą zainteresowały się media. Szybko wyjaśniono, skąd wziął się tak nietypowy kształt skorupki.

Dlaczego jajko miało ogon?

Ogon jajka nie był niczym innym jak zdeformowaną skorupką. Zgodnie z doniesieniami portalu LittleThings taki kształt powstaje wówczas, gdy nabiał utknie w trakcie znoszenia. Kura usiłuje wypchnąć je dalej, a wtedy niewykształcona w pełni skorupka przybiera specyficzny wygląd.

Jajka mogą mieć różne kształty

Jajka mogą mieć różne kształty

Canva / janske

Takie zjawisko najczęściej występuje u młodych niosek, które dopiero zaczynają znosić jajka. Wówczas nietrudno o różnego rodzaju defekty na skorupkach. Zatem powód powstawania zniekształceń jest jak najbardziej naturalny.

Jajko z ogonkiem najpewniej nie trafiłoby do sprzedaży, ponieważ zostałoby odrzucone w trakcie selekcji. Między innymi dlatego nie widujemy zbyt często tego typu znalezisk. Warto wiedzieć, dlaczego jajka czasem pokryte są różnego rodzaju nieczystościami.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: LittleThings; Webniusy

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >