Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Restauracje > Zaskakujący paragon hitem sieci
Adam Moskal
Adam Moskal 18.10.2021 02:00

Zaskakujący paragon hitem sieci

Paragon
canva/fiphoto, Getty Images Pro

Czteroosobowa grupa znajomych postanowiła wybrać się do jednej z najbardziej znanych restauracji na świecie. W lokalu zapłacili aż 37 tysięcy funtów, co w przeliczeniu daje ok. 200 tysięcy złotych. Znaczna część pieniędzy przeznaczona została na szalenie drogie wino.

Każdy z nas uwielbia od czasu do czasu wybrać się do restauracji - nic nie jest w stanie zastąpić dobrego obiadu w ekskluzywnym miejscu z grupą najbliższych osób.

Nusret Gökçe, znany w Internecie jak Salt Bae, jest tureckim rzeźnikiem i właścicielem luksusowych restauracji, takich jak Nusr-Et. Niedawno nowy lokal otworzony został w Londynie, skąd pochodzi poniższy paragon.

Obiad za cenę kawalerki

Grupa czterech przyjaciół wybrała się do nowo otwartej restauracji prowadzonej przez światowej sławy restauratora Salt Bae. Na Instagramie śledzi go obecnie aż 40 milionów fanów, co pokazuje skalę jego działalności.

Goście podczas całej kolacji wydali niebotyczną sumę 37 tysięcy funtów, co po przeliczeniu na złotówki dałoby około 200 tysięcy zł. Taka kwota pozwoliłaby na kupienie niewielkiej kawalerki w niejednym mieście.

Ekstrawaganckie wino

W trakcie jedzenia grupa była bardzo spragniona zarówno nowych doznań, jak i napitków. Dlatego zdecydowali się na kupienie horrendalnie drogiego wina - jedna butelka wina Petrus z 2003 roku kosztowała prawie 54 tys. zł.

Co ciekawe nie poprzestano tylko na jednej butelce, gdyż łącznie zamówionych zostało ich dwie. Poza nimi goście kupili Petrus z 1996 roku, a także dwie butelki Dom Perignion Rose z 2006 roku.

Mięso w złocie

Popisowym daniem Salt Bae jest oczywiście stek z najlepszej wołowiny podany z płatkami 24-karatowego jadalnego złota. Jedna porcja kosztuje ok. 4,6 tys. złotych.

Dodatkowo na deser poproszono o baklawę w złocie za 50 funtów. Poniżej można dokładnie zapoznać się z paragonem z tego wieczoru.

Jeśli masz ochotę na więcej ciekawostek kulinarnych, zajrzyj na naszą stronę. Z tego artykułu dowiesz się, jak optymalnie korzystać z folii aluminiowej. Ten tekst zdradza najnowsze promocje w Lidlu.

Paragon

Źródło zdjęcia: Reddit

Dziękujemy, że jesteś z nami i zapraszamy na darmową, zamkniętą grupę na Facebooku tylko dla Smakoszy

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: lidl.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Tagi: Pieniądze