Znana zielarka bije na alarm. Taki miód lepiej omijać szerokim łukiem
Miód jest lubiany i uważany za dobroczynny dla naszego zdrowia. Jednak należy uważać na miód spoza Unii Europejskiej. Przed tego typu produktami ostrzega dyplomowana zielarka-Ewa Kozioł. Dlaczego nie warto kupować miodu spoza Wspólnoty?
Miód- słodki i zdrowy przysmak, ale nie każdy
Miód uznawany jest za niezwykle smaczny i zdrowy. Ten słodki przysmak produkowany przez pszczoły często używa się jako lek na infekcje i przeziębienia. Medycyna ludowa już od dawna docenia jego wyjątkowe właściwości lecznicze. Miód wykorzystywany jest też w kosmetyce.
Miód dostarcza nam witamin: A, C oraz witamin z grupy B. Bogaty jest w kwas foliowy i ma silne właściwości bakteriobójcze. Jednak powinniśmy uważać na ten pszczeli produkt spoza Unii Europejskiej. Może być on dla nas trujący.
Uwaga na miody spoza Europy
Ewa Kozioł, która jest dyplomowaną zielarką i ostrzega przed miodami spoza Unii Europejskiej. Zagadką może być pochodzenie takiego produktu. Zielarka ostrzega:
Miody spoza Unii Europejskiej mogą zawierać szkodliwe dla nas pyłki kwiatowe, które są po prostu trujące, z roślin trujących nieobecnych w dużych ilościach w naszym kraju, na przykład rododendronów
Ewa Kozioł jest zdania, że pszczelarze w takich miodach mogą też używać zakazanych u nas leków i antybiotyków. Warto wybierać sprawdzone, lokalne miody. Zdarza się, że w sklepie trafiamy na mieszankę miodu chińskiego z polskim i to jest dopiero problem. Nic nie wiemy o wymieszanych proporcjach i takim produkcie.
Nie kupuj chińskiego miodu
Możemy kupić miód, który w 90% pochodzi z Chin i ma zaledwie 10% domieszki polskiego miodu. Taki produkt ma słabą jakość, a miody chińskie mają dodatek syropu ryżowego . Główny Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych zaznacza, że miody chińskie są tańsze od naszych. Jednocześnie mają bardzo słabą jakość.
Dlatego tak ważne jest czytanie etykiet na opakowaniach. Nie warto kupować miodu niewiadomego pochodzenia i wątpliwej jakości. Taki produkt jak podkreśla Ewa Kozioł, która jest dyplomowaną zielarką- może być dla nas trujący. Pisaliśmy o wartościach miodu i słodziku. Radziliśmy jak sprawdzić, czy miód jest naturalny.
Źródło: pysznosci.pl