Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Zamiast wyrzucać puste butelki, wymień je w Biedronce na pełne. Sieć zachwyciła Polaków
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 09.07.2023 17:37

Zamiast wyrzucać puste butelki, wymień je w Biedronce na pełne. Sieć zachwyciła Polaków

akcja Biedronki
Canva/intararit, EastNews

Sieć sklepów Biedronka przygotowała coś specjalnego dla swoich klientów. Za przyniesienie pustych, plastikowych butelek po napojach, klienci dostaną darmowy voucher na dowolny napój w plastikowej butelce. Jednak ta akcja dotyczy nie wszystkich sklepów Biedronki. 

Biedronka i plastikowe butelki

W czasie wakacyjnych weekendów koło niektórych sklepów sieci Biedronka- będą rozmieszczone specjalne punkty. W nich będzie można otrzymać voucher o wartości 1 zł. Jednak wcześniej należy oddać sześć plastikowych butelek. Voucher, który otrzymamy, będziemy mogli wykorzystać na zakup napoju w plastikowej butelce.

Akcja Biedronki zaplanowana jest na piątki i soboty. Od 7 lipca do 26 sierpnia. Wymiany będzie można dokonać w piątki w godzinach od 11 do 19. Natomiast w soboty akcja potrwa w godzinach od 10 do 18. Podczas niedzieli handlowej, która przypada 27 sierpnia- też będzie można skorzystać z akcji. 

Masz zielone orzechy włoskie? Tylko teraz zrobisz z nich babciny specyfik na problemy żołądkowe

Nie każdą butelkę wymienimy

Warto zaznaczyć, że nie każdą butelkę będzie można wymienić. Wymianie podlegają tylko butelki wykonane z tworzywa sztucznego oraz takie, które są po napojach. Dotyczy to np. soku, wody i alkoholu. Bez znaczenia jest to, czy butelki są zgniecione, czy mają etykietę lub nakrętkę.

Natomiast nie wymienimy butelek szklanych, po olejach spożywczych, technologicznych lub innych. Dotyczy to również opakowań po kosmetykach, mleku, jogurtach. Wymienione nie zostaną też puszki aluminiowe i butelki. Voucher, który dostaniemy, będzie można wykorzystać do 31 sierpnia 2023 roku. 

Nie kupimy alkoholu

Warto dodać, że na dzięki voucherowi kupimy każdy dowolny napój, który jest w plastikowej butelce w sieci sklepów Biedronka. Ta promocja nie obejmuje napojów alkoholowych. Dzięki akcji możemy pozbyć się plastikowych butelek, które zostały wyżej opisane.

Akcja wymiany plastikowych butelek będzie prowadzona w 100 sklepach Biedronka na terenie całej Polski. Celem programu jest edukacja ekologiczna  w zakresie odzyskiwania i recyklingu odpadów. Zwłaszcza dotyczy to plastikowych butelek po napojach. Pisaliśmy o mega promocjach w Biedronce.  Informowaliśmy o całodobowych sklepach Biedronki. 

plastikowe butelk
Canva/MART PRODUCTION

Źródło: Bankier.pl