Płuczesz kapustę kiszoną? Nigdy tak nie rób. Jest znacznie lepsze rozwiązanie
Płukanie kapusty kiszonej jest jednym z najczęściej popełnianych błędów kulinarnych. Kiszonka po ugotowaniu nie będzie już tak smaczna. Są o wiele lepsze sposoby na złagodzenie kwaskowatości kapusty, a przygotowane z niej potrawy będą o wiele smaczniejsze.
Zapomnij o płukaniu kapusty kiszonej do bigosu, farszu na pierogi, uszka, czy surówki. Smak kiszonki złagodzisz między innymi dodatkiem białej kapusty. To dobry sposób na przyrządzenie wyśmienitego bigosu, czy farszu. Nie tylko biała kapusta neutralizuje kwaskowatość kiszonej kapusty.
Zamiast płukać kapustę kiszoną, wystarczy sięgnąć po odpowiednie przyprawy. Majeranek, jałowiec, czy kminek to jedne z przypraw, które doskonale podkręcają smak kiszonki, łagodzą jej kwaskowatość i sprawiają, że dania smakują obłędnie.
Do gotującej się kapusty kiszonej na bigos, czy farsz, zamiast zwykłej wody, dodaj wodę z moczenia grzybów. Jeśli chcesz przygotować surówkę z kiszonej kapusty, podstaw na łagodną cebulę oprószoną cukrem. Płukanie kapusty kiszonej będzie zupełnie zbędne.
Zapomnij o płukaniu kapusty kiszonej. Są lepsze sposoby na złagodzenie jej smaku
Płukanie kapusty kiszonej pozbawia ją pałeczek kwasu mlekowego, który jest niezbędny do prawidłowej pracy układu trawiennego. Wypłukują się również wartości odżywcze, w tym witaminy. Płukanie kapusty pozbawia ją również smaku, dania nie wyjdą tak, tak powinny.
Smak kiszonej kapusty złagodzisz przez wymieszanie jej z białą kapustą w proporcji 2:1. Kapusta biała zneutralizuje kwaśny posmak kiszonki bez utraty cennych wartości odżywczych. Sięgnij również po przyprawy.
Do kapusty kiszonej możesz dodać również aromatyczne przyprawy. Będzie pyszna
Zamiast płukać kapustę, dopraw ją odpowiednimi przyprawami, które złagodzą kwaskowatość i sprawią, że kultowe, świąteczne dania będą bardziej aromatyczne. Suszony majeranek, kminek, liście laurowe, ziele angielskie i jałowiec to najlepsze przyprawy do potraw z kiszoną kapustą.
Do duszenia kapusty kiszonej możesz wykorzystać również wodę z moczenia grzybów suszonych. W ten sposób wzmocnisz smak całej potrawy. Smak kapusty kiszonej w surówce złagodzisz cebulą białą oprószoną cukrem. To również fenomenalny dodatek do kiszonki.
Barszcz wigilijny wyszedł zbyt gorzki? Jeden trik i będzie smakował rewelacyjnie. Dowiedz się również, jak przyspieszyć tężenie ryby w galarecie. Będzie gotowa błyskawicznie.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
-
Dodajesz do pierogów ruskich ziemniaki i twaróg? Postaw na jeszcze 1 składnik. Nie pożałujesz
-
Płuczesz kapustę kiszoną? Nigdy tak nie rób. Jest znacznie lepsze rozwiązanie
-
Czy neo-angin działa antyseptycznie i łagodzi ból gardła? - Reklama