Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Bosacka pokazała na wizji, jaki makaron należy kupować. Ludzie nie zostawili na niej suchej nitki
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 16.01.2023 11:56

Bosacka pokazała na wizji, jaki makaron należy kupować. Ludzie nie zostawili na niej suchej nitki

Bosacka pokazała na wizji, jaki makaron należy kupować. Ludzie nie zostawili na niej suchej nitki
TRICOLORS/East News, canva/MariaUspenskaya

Film Katarzyny Bosackiej na Instagramie wywołał sporo komentarzy. Ekspertka od zdrowego żywienia na swoim profilu w mediach społecznościowych wypowiedziała się na temat makaronu. Bosacka porównywała drogi i tani produkt. Według niej jakość i smak jest taki sam, więc nie ma sensu przepłacać.

Katarzyna Bosacka jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Na swoim koncie na Instagramie, katarzynabosacka, dzieli się z fanami przepisami, kulinarnymi ciekawostkami i nowinkami. Niedawno opublikowała film, na którym wyjaśnia, jak rozpoznać dobry i tani makaron.

Inflacja i kryzys dotknęły cały świat. Produkty spożywcze z miesiąca na miesiąc są coraz droższe. Nic więc dziwnego, że wiele osób szuka rozwiązań i sposobów, aby zaoszczędzić. Katarzyna Bosacka uważa, że nie trzeba przepłacać, aby jeść zdrowo i smacznie. I oczywiście ma rację, ale nie koniecznie w tym przypadku.

Jak widać po komentarzach zamieszczonych pod nagraniem, wiele osób nie zgadza się jednak z Bosacką. Wiele osób na podstawie własnego doświadczenia uważa, że tani makaron jest gorszej jakości. Łatwo go rozgotować i pozbawiony jest smaku.

Katarzyna Bosacka wyjaśniła, jak kupić dobry i tani makaron

Katarzyna Bosacka na Instagramie porównała dwie paczki makaronu dwóch różnych firm. Jeden makaron kosztował 7,29 zł, drugi natomiast 3,75 zł. Znana dziennikarka i specjalista od zdrowego żywienia zaznaczyła, że jakość makaronu jest taka sama. Każdy makaron wyprodukowany został bowiem z twardej pszenicy durum.

Bosacka zaznaczyła, że płacimy więcej wyłącznie za markę. - Jeśli wybieramy markę popularną, zamiast marki własnej, przepłacamy dwukrotnie - tłumaczy swoim fanom. Wiele osób nie zgadza się jednak z opinią znanej dziennikarki.

Na forum wywiązała się dyskusja. Nie każdy zgadza się z Bosacką

Wielu internautów nie zgadza się z wypowiedzią Bosackiej. Podkreślają, że w parze z ceną idzie jednak jakość i praktycznie niemożliwe jest kupienie taniego i naprawdę smacznego makaronu.

- Nie zgadzam się, że cena nie wpływa na jakość. Kilka razy kupiłam jakiś tańszy i nie był smaczny lub się rozpadł podczas gotowania. Ktoś, kto je dużo makaronów od razu rozpozna dobry jakościowo produkt - pisze jedna z komentujących.

- Ale to też zależy od metody suszenia takiego makaronu, często te tańsze nie są suszone, jak powinny być, tylko są już na wstępie przesuszone, przypalone od gorąca - komentuje kolejna.

Dowiedz się, jak odświeżyć wczorajszy makaron. Makaron do rosołu możesz przygotować samodzielnie według babcinej receptury- tu poznasz prosty przepis na makaron jajeczny.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy: