Smakosze.pl
egg-4903676 1920

pixabay/ajale

Ceny jajek pójdą w górę

2 Lipca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Jeśli jesteś fanem tanich jajek, mamy złe wieści - jajka z chowu klatkowego decyzją Komisji Europejskiej znikają ze sklepowych półek. To efekt starań aktywistów o polepszenie losu kur. Najtańsze dostępne jajka będą kosztowały od 5,49 zł za 10 sztuk.

Jajka jadamy niezwykle często, najczęściej podczas śniadania. Nie ma w końcu nic lepszego niż jajko na miękko z aksamitnym wnętrzem czy pożywna kanapka z jajkiem na twardo. Taki posiłek jest pożywny i smaczny.

W ciągu roku przeciętny Polak potrafi zjeść nawet 150 jajek - taki wynik jest godny podziwu. W przyszłości ta ilość może się jednak zmniejszyć, jeśli będziemy chcieli wydawać na nie tyle samo pieniędzy.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Jajka z chowu klatkowego znikają ze sklepów

Od jakiegoś czasu coraz więcej sieci sklepów decyduje się na zaprzestanie sprzedawania jajek z chowu klatkowego. Jest to odpowiedź na pracę aktywistów i organizacji, takich jak Wolne Klatki, którzy pragną poprawy życia zwierząt.

Komisja Europejska na wezwanie Parlamentu Europejskiego, który kilka miesięcy temu przyjął rezolucję wobec obywatelskiej inicjatywy "End the Cage Age". Dzięki temu do 2023 roku mają zostać zaproponowane nowe przepisy regulujące zasady chowu na terenie UE.

Truskawki w wodzie z solą

Skutki moczenia truskawek w wodzie z solą

CZYTAJ DALEJ

Zakaz sprzedaży jajek z chowu klatkowego

Do 2027 roku ma wchodzić stopniowy zakaz hodowli kur w założeniach chowu klatkowego - zwierzęta żyją w nim w klatkach, bez dostępu do światła słonecznego czy świeżego powietrza.

- Ten 2027 rok daje możliwość stworzenia sensownego planu wycofania klatek oraz stwarza szansę hodowcom na przygotowanie się i przebranżowienie. Przepisy zostaną wprowadzone w 2027 roku, natomiast okres przejściowy potrwa pewnie dłużej - powiedziała dla money.pl Marta Korzeniak ze stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Zwiększone koszty zakupy jaj

Dla konsumentów wieści są "słodko-gorzkie". O ile faktycznie ogólna jakość życia kur oraz samych jajek poprawi się, tak kupujący będą zmuszeni wydawać znacznie więcej, jeśli będą chcieli dalej jeść jajka.

Jeśli chcesz poznać więcej ciekawostek, zajrzyj do innych naszych newsów. W tym artykule opisujemy tragiczne wydarzenia - 3-letnie dziecko zmarło po zjedzeniu płatków śniadaniowych. Ten tekst poświęcony został sokowi ze świeżego buraka oraz jego prozdrowotnym właściwościom.

10 jajek od kur z chowu klatkowego kosztuje obecnie 4,99 zł, jaja ściółkowe wycenione są na 5,49 zł, a jajka od kur z wolnego wybiegu to koszt rzędy 7,49 zł. Podsumowując, klienci za lepsze produkty zapłacą więcej.

Projekt bez tytułu - 2021-07-02T091250.653

Źródło: canva.com/PerfectLazybones

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: money.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >