Smakosze.pl
Marynowane grzyby

Canva / jirkaejc

Co dodać do grzybków marynowanych?

21 Lipca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Marynowane grzyby są nie lada rarytasem, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Wielu smakoszy przyrządza je samodzielnie. Przeważnie wśród dodatków goszczą gorczyca, pieprz, liście laurowe i ziele angielskie. Wcześniej grzyby należy obgotować, wówczas nie możemy zapomnieć o posoleniu wody. Jeśli dodamy zbyt mało soli, nasze przetwory wyjdą niesmaczne.

Nie da się ukryć, że marynowane grzyby są jedną z klasycznych przekąsek naszej rodzimej kuchni. Ich fantastyczny smak potrafi zachęcić do beztroskiego zajadania nawet najbardziej wybrednych spośród smakoszy. Pożądany efekt uzyskamy za sprawą odpowiedniego doprawienia.

Dalsza część artykułu znajduje się poniżej filmu:

Marynowane grzyby wyjdą idealnie

Pyszne marynowane grzyby niejednokrotnie przyprawiały nas o szybsze bicie serca. Jakiś czas temu prezentowaliśmy przepis od Koła Gospodyń Wiejskich. Dziś sięgniemy po inną niezawodną recepturę. Jednak najpierw skupimy się na kwestii przypraw.

Marynowane grzyby nie mogą się obejść bez dodatku liści laurowych, gorczycy, pieprzu i ziela angielskiego. Zanim rozpoczniemy marynowanie, leśne frykasy trzeba wcześniej obgotować w wodzie z solą. Jest to kluczowy etap, od którego zależy smak naszych przetworów.

Na garnek z 2 kilogramami grzybów i 2 litrami wody powinny przypadać przynajmniej 3 łyżki soli. Jeśli będzie jej zbyt mało, wówczas marynowane specjały będą zbyt kwaśne. Oczyszczone wcześniej grzyby gotujemy w wodzie z solą przez 10 minut.

Kawa kuloodporna

Jak działa słynna kawa kuloodporna?

CZYTAJ DALEJ

Kiedy nasze grzyby będą już wstępnie obrobione, możemy przejść do przygotowania zalewy. Przepis jest bardzo prosty i nikt nie powinien mieć z nim większych problemów. Co nam będzie potrzebne?

  • 3 szklanki wody

  • 180 ml octu 10%

  • 30 g cukru

  • marchewka

  • 4 liście laurowe

  • 8 ziaren ziela angielskiego

  • 8 ziaren czarnego pieprzu

  • 10 g ziaren gorczycy

  • 10 g soli

Marynowane grzyby wyjdą idealnie

Marynowane grzyby wyjdą idealnie

Canva / vvoevale

Prosty sposób na marynowane grzyby

Wodę umieszczamy w garnku i dodajemy do niej przyprawy. Całość zagotowujemy. Po kilku minutach zmniejszamy ogień. Zalewę wzbogacamy o ocet. Po minucie do mieszanki dodajemy wcześniej obgotowane grzyby.

Wszystko gotujemy jeszcze przez około 5 minut. Po tym czasie grzyby przekładamy do słoików razem z plasterkami marchewki. Przykrywamy je zalewą. Słoiki szczelnie zakręcamy. Warto je również poddać pasteryzacji, robimy to po ostygnięciu składników.

Grzyby marynowane w tym wydaniu z pewnością ucieszą domowników. Należy je przechowywać w ciemnym miejscu. Dobrze sprawdzi się piwnica lub spiżarnia. W jednym z wcześniejszych artykułów wspominaliśmy o tym, które grzyby są najzdrowsze.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Grzyby marynowane; Ania gotuje

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Porady

Czy powinno się obierać ogórki na mizerię?

Czytaj więcej >
czy można pić jajka

Porady

Czy można pić surowe jajka?

Czytaj więcej >

Porady

Jak drylować wiśnie lub czereśnie bez drylownicy?

Czytaj więcej >
naleśniki ciasto

Porady

Jak zrobić idealne ciasto na naleśniki?

Czytaj więcej >

Porady

Ukryta funkcja kas samoobsługowych

Czytaj więcej >

Porady

Jak wykorzystać liście chrzanu w kuchni?

Czytaj więcej >