Czego nie dodawać do bigosu? Niemal wszyscy popełniamy fatalny błąd
Przygotowałaś bigos, jednak czegoś mu brakuje i nawet na następny dzień nie jest smaczny i aromatyczny? Najprawdopodobniej popełniłaś podstawowy błąd, który popełniają niemal wszyscy. Sprawdź, czego nie dodawać do bigosu i ugotuj przepyszne danie dla całej rodziny.
Bigos jest rewelacyjną potrawą przygotowywaną między innymi z kapusty, mięsa, suszonych grzybów i aromatycznych przypraw. Bigos nie zawsze jednak smakuje tak, jak powinien, czasem jest mało aromatyczny, nie ma wyraźnego smaku lub jest przesolony. Czego nie dodawać do bigosu?
Wszyscy wiemy, że do bigosu dodajemy suszone grzyby, śliwki, doprawiamy liśćmi laurowymi, zielem angielskim, majerankiem, kminkiem. Bigos możemy również podlać czerwonym, wytrawnym winem lub dosłodzić miodem. Czego nie dodawać do bigosu? Niektórzy danie doprawiają solą już na samym początku gotowania, a to poważny błąd, który może zepsuć całą potrawę.
Do bigosu wybierajmy również kapustę kiszoną dobrej jakości, nie mylmy jej z kapustą kwaszoną, która zawiera ocet i ma ostry smak. Największy jednak błąd możemy popełnić podczas wyboru mięsa. Czego nie dodawać do bigosu? Nigdy nie gotujmy bigosu na chudym mięsie, ponieważ straci smak.
Dobrego bigosu nie ugotujesz z chudego mięsa, mięso będzie suche i nie odda smaku
Wiele osób popełnia błąd, dodając do bigosu chude mięso. Takie kawałki mięsa podczas długiego gotowania szybko się przesuszą, przez co bigos nie będzie już smakował tak, jak powinien.
Nie ograniczajmy się również do jednego rodzaju mięsa. Najlepszy bigos ugotujemy z kawałka łopatki lub karkówki wieprzowej, wołowiny, np. pręgi lub łopatki oraz z boczku wędzonego i kiełbasy. Tłuste, zróżnicowane mięso to sekret doskonałego smaku całej potrawy.
Czego jeszcze nie dodawać do bigosu? Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę
Najsmaczniejszy bigos ugotujemy z połączenia kapusty kiszonej i białej. Zwróćmy jednak uwagę na jakość kiszonki. Kapusta nie może być kwaszona, nie może zawierać octu w składzie, nie może pachnieć drożdżami.
Sól do bigosu dodajemy zawsze pod sam koniec gotowania, żeby doprawić potrawę. Boczek i kiełbasa zawierają już sporo tej przyprawy, jeśli więc przesadzimy z jej ilością, bigos stanie się niejadalny. Pamiętajmy również, że bigos stopniowo nabiera smaku, dlatego nie przesadzajmy z żadnymi przyprawami.
Sprawdź, jak mrozić bigos. Prosty trik sprawi, że danie będzie smaczne przez wiele miesięcy. Dowiedz się również, co zrobić, żeby mięso szybciej zmiękło. Poznaj kilka sprawdzonych sposobów.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
W jaki sposób najlepiej odgrzać kotlety schabowe? 1 metoda bije inne na głowę
Dorzuć do wywaru kilka sztuk. Rosół staropolski oczaruje wszystkich pełnią smaku
Czy neo-angin działa antyseptycznie i łagodzi ból gardła? - Reklama