Czego nie należy wstawiać do lodówki? Polacy popełniają błąd za błędem
Polacy niemal wszystkie produkty spożywcze przechowują w lodówce i tym samym popełniają duży błąd. Pomidory czy papryka to tylko niektóre z produktów, którym wcale nie służy niska temperatura. Czego jeszcze nie należy wstawiać do lodówki?
Wszyscy wiemy, że mięso, ryby, nabiał oraz gotowe dania i ciasta z kremami, śmietaną lub galaretką bezwzględnie muszą być przechowywane w lodówce. Dzięki temu dłużej zachowają świeżość i smak. Nie wszystkie produkty spożywcze koniecznie muszą jednak być przechowywane w niskiej temperaturze.
Pomidory, cebula, papryka to tylko przykłady produktów spożywczych, którym niska temperatura nie służy. Nie dość, że produkty te tracą smak, to zaczynają psuć się o wiele szybciej, ponieważ nie mają dostępu świeżego powietrza. Czego nie należy przechowywać w lodówce?
Zdarzyło Ci się wstawić do lodówki ciepłe danie? To bardzo poważny błąd, który może przyczynić się do uszkodzenia urządzenia i zepsucia produktów spożywczych, które w nim przechowujesz.
Tych produktów nie przechowuj w lodówce
Miód przechowywany w lodówce będzie twardy i straci część wartości odżywczych. Miód przechowuj w szafce lub w spiżarni. Banany, awokado i cytrusy również powinny być trzymane w temperaturze pokojowej. Do lodówki włóż jedynie owoce, które pokroiłaś.
Zrezygnuj również z przechowywania w lodówce ziemniaków, cebuli i czosnku. Warzywa te muszą być przechowywane w zacienionych miejscach z dostępem do świeżego powietrza. Wtedy pozostaną świeże przez długi czas. Lodówkowa wilgoć może zaś przyspieszyć ich gnicie.
Pomidory i paprykę przechowuj na kuchennym blacie. Będą o wiele smaczniejsze, gdy będą trzymane w temperaturze pokojowej. Warzywa nie mogą stać jednak w mocno nasłonecznionym miejscu, ponieważ zaczną się szybciej psuć. Lodówka nie służy również warzywom strączkowym - szybko pojawiają się na nich ślady psucia. Do lodówki nie wkładaj też pieczywa. Niska temperatura powoduje, że szybko robi się czerstwe i traci smak. Łatwo też pochłania lodówkowe aromaty.
Czy można wstawiać do lodówki jeszcze gorące potrawy?
Nigdy nie wstawiaj gorącego jedzenia do lodówki. Ciepły garnek lub pojemnik na żywność podniesie temperaturę w lodówce, a więc stworzy idealne warunki do rozwoju bakterii. Produkty spożywcze, które będą stać w lodówce razem z gorącym jedzeniem bardzo szybko się zepsują.
Wstawienie gorącego jedzenia przyczyni się nie tylko do zepsucia innej żywności. Może spowodować również poważne uszkodzenie całej lodówki. Dodatkowo skraplająca się para wodna z jedzenia osadza się na drzwiach, co prowadzi do oblodzenia urządzenia.
Jakie są najgorsze dodatki do kawy? Używamy ich na potęgę. Poznaj prostą sztuczkę, dzięki której mikrofalówka będzie lśnić jak nowa. Wyczyścisz ją dodatkiem do herbaty.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Siostra Anastazja zdradziła patent na surówkę z kiszonej kapusty. 2 dodatki czynią z niej przysmak
Dlaczego najlepsze kucharki dodają do placków ziemniaczanych śmietanę? Powód jest arcyważny
Czy neo-angin działa antyseptycznie i łagodzi ból gardła? - Reklama