Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Dietetyk wpadł do Biedronki i wybrał najlepsze przekąski. Polacy je pomijają i wiele tracą

Dietetyk wpadł do Biedronki i wybrał najlepsze przekąski. Polacy je pomijają i wiele tracą

Dietetyk wybrał przekąski z Biedronki
WikimediaCommons/Mateusz Giełczyński, CC BY-SA 4.0; IG/lukaszjank

W Biedronce można kupić zdrowe przekąski, które dostarczą nam sporo cennych składników odżywczych. Jeden z dietetyków zaprezentował aż trzy smaczne propozycje, które nie kosztują wiele. Warto przetestować.
 

Przekąski mogą być zdrowe

Wielu osobom dieta kojarzy się z wyrzeczeniami i jedzeniem posiłków pozbawionych smaku. Tymczasem każdy z nas jest na jakiejś diecie — to po prostu określenie mówiące o tym, co właściwie spożywamy. Warto o tym pamiętać komponując swój codzienny jadłospis, który jak najbardziej może zawierać przekąski.

Jak w ostatnim czasie pokazał dietetyk Łukasz Jank, nie muszą one wcale być pozbawione wartości i dostarczać nam jedynie cukru czy niekorzystnych tłuszczy nasyconych. W krótkim wideo opublikowanym na Instagramie zaprezentował trzy smaczne zestawienia. Zawierały dostępne w Biedronce produkty. Na co postawił?

Babcia robiła ogórki małosolne inaczej niż wszyscy. Pomijała chrzan, ale wkładała inny składnik

Dietetyk pokazuje przekąski z Biedronki

Zestawy opierały się o sycący i pełen białka nabiał oraz warzywa lub owoce. Pierwszy duet składał się z serka twarogowe kvarg oraz świeżych malin. Choć owoce nie są jeszcze w sezonie, w Biedronce można znaleźć małe pudełko i taka porcja idealnie nadaje się na przekąskę.

Drugi wariant stanowiły pomidorki koktajlowe oraz jogurt skyr. Wbrew powielanym mitom warzywo może być jedzone wraz z nabiałem, a taki posiłek dostarczy wszystkich niezbędnych makroskładników.

Ostatnią przekąskę z Biedronki stanowiła słodka wersja skyra, czyli wariant naturalny tego nabiału oraz opakowanie niesłodzonego musu owocowego. Przetarte owoce w towarzystwie są doskonałą alternatywą gotowego jogurtu owocowego, który nierzadko jest niestety dosładzany, a więc dostarcza nam nadmierną ilość kalorii pozbawionych odżywczej wartości.

Dietetyk zachęca do sięgania po tanie produkty

Propozycje eksperta z zakresu żywienia nie obejmują gotowców, które czasami także mają dobry skład. Są mimo to smaczne i — co najważniejsze — dobre dla naszego organizmu. Choć każdy z zaprezentowanych zestawów zawiera do 200 kcal, nasyci na pewien czas i pomoże „dotrwać” o większego posiłku.
Warto zadbać o to, by nie było to tłuste mięso z rozgotowanymi warzywami.

Zadanie ułatwią wam nasze sprawdzone przepisy. Spróbujcie koniecznie roślinnej wersji strogonowa. Być może skuszą was też pierogi ruskie z tofu zamiast twarogu — są znakomite. 

Źrólo: IG/lukasz.jank