Smakosze.pl
Śniadanie i cytrusy

Canva / paylessimages

Dlaczego lepiej nie jeść cytrusów na śniadanie?

9 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Nie od dziś wiadomo, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Właśnie od niego w znacznej mierze zależy, ile będziemy mieli energii w godzinach porannych. Okazuje się, że śniadanie w formie cytrusów nie jest najlepszym pomysłem. Wszystko dlatego, że ich sok może drażnić układ pokarmowy.

Śniadanie może mieć różne formy. Niektórzy smakosze stawiają na płatki z mlekiem, inni wola tradycyjne kanapki. Niezależnie od preferencji, warto mieć na uwadze, że niektóre produkty spożywcze nie spisują się najlepiej w roli śniadania. Do tego grona należą między innymi cytrusy.

Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Cytrusy na śniadanie? Lepiej tego unikać

Nie da się ukryć, że śniadanie w znacznej mierze powinno bazować na produktach, które są bogate w cenne składniki odżywcze. Jakiś czas temu wspominaliśmy o przepisach, które bazują na jajkach.

Mogłoby się wydawać, że cytrusy dobrze sprawdzą się w roli śniadania. Wszakże zawierają wiele witamin i minerałów. Niestety ich sok może podrażniać dolną część przełyku oraz żołądek. Tym samym śniadanie może zaowocować nieprzyjemnymi odczuciami gastrycznymi.

Powyższy problem najczęściej występuje wówczas, gdy sięgamy po cytrusy, mając pusty żołądek. Dlatego lepiej nie jeść ich na śniadanie. Warto również uważać na banany. W ich przypadku wysoka zawartość magnezu może sprawić, że po zjedzeniu ich na czczo zachwiejemy równowagę wapnia i magnezu w naszym organizmie.

Placki owsiane

Łatwy przepis na placki owsiane

CZYTAJ DALEJ

Jakie produkty nie sprawdzą się najlepiej w roli śniadania?

Nie tylko cytrusy nie powinny znaleźć się na naszym śniadaniowym stole. Okazuje się, że także gruszki wzbudzają pewne zastrzeżenia. Surowe owoce w swoim miąższu zawierają włókno, które może zaszkodzić błonie śluzowej pustego żołądka.

Śniadanie to często różnej maści wypieki. Warto na nie uważać, ponieważ w przypadku większości mamy do czynienia z drożdżami i cukrem. Pierwszy ze składników może wywoływać wzdęcia. Natomiast cukier przyczynia się do chorób takich jak cukrzyca, czy otyłość.

Surowe warzywa również nie są najlepszym pomysłem, jeśli chodzi o śniadanie. Wszystko dlatego, że zawierają w sobie różnego rodzaju kwasy, które działają drażniąco na pusty żołądek. Jakiś czas temu wyjaśnialiśmy, dlaczego na śniadanie warto jeść daktyle.

Cytrusy na śniadanie

Cytrusy na śniadanie

Canva / Jupiterimages

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Mamadu

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub Kossakowski

Jestem absolwentem takich kierunków studiów jak psychopedagogika kreatywności i edukacja międzykulturowa. Fascynuje mnie otaczający świat, który najlepiej można poznać dzięki nauce. Za swoją pasję uznaję kulturę i sztukę. Głównie tą dotyczącą fonii i obrazu. Kulinaria również odgrywają istotną rolę w moim życiu i chętnie eksperymentuję w kuchni. Wcześniej pisałem treści dla portalu Pikio. Od jakiegoś czasu jestem związany z redakcją Smakoszy. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Produkty

Czym były wykopki?

Czytaj więcej >

Produkty

Dlaczego warto jadać rydze?

Czytaj więcej >

Produkty

Zaskakujące zdjęcie borowika

Czytaj więcej >

Produkty

GIS ostrzega przed jajkami z Biedronki

Czytaj więcej >

Produkty

Jak wykorzystać w kuchni maślaki ?

Czytaj więcej >

Produkty

Pilny komunikat GIS dla grzybiarzy

Czytaj więcej >