Czajnik
Canva/venusphoto

Jak za pomocą octu usunąć kamień z czajnika?

Niezależnie od tego na jaki, sprzęt kuchenny się zdecydujemy, to musimy o niego dbać. Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się naturalne sposoby radzenia sobie z usuwaniem wszelkich niechcianym brudów z naszej kuchni. Co zrobić, aby usunąć kamień z czajnika?

Niezależnie od tego, jakiego czajnika używamy, to raz na jakiś czas powinniśmy usunąć z niego kamień. Zamiast kupować drogie chemiczne środki, lepiej sięgnij po produkt, który z pewnością znajduje się w Twojej kuchni.

Ocet - twój sprzymierzeniec w walce z kamieniem

Aby usunąć kamień z wnętrza składnika, całe szczęście nie musimy sięgać po silne chemiczne detergenty. Warto postawić na naturalny sposób, który przy okazji będzie o wiele tańszy.

Odkamienianie sprzętu kuchennego przy pomocy octu wcale nie jest wymysłem obecnych czasów. Ten sposób był już doskonale znany naszym mamom i babciom. Prosto, skutecznie i bez zbędnej chemii- czego chcieć więcej!

Wystarczy wymieszać ocet z wodą w proporcjach 1:1 i umieścić go czajniku. Następnie powinniśmy zagotować miksturę i koniecznie zostawić sprzęt na noc. Rano pamiętaj o bardzo dokładnym opłukaniu czajnika. Z pewnością od razu zauważysz ogromną różnicę! Jakie inne produkty mogą być pomocne w walce z kamieniem?

Przepis na niezapomnianą Przepis na niezapomnianą "zupę nic"Czytaj dalej

Produkty do zadań specjalnych

Okazuje się, że w naszej kuchni znajduje się wiele składników, które z powodzeniem zastąpią silne środki chemiczne. Kilka z nich może wywołać ogromne zdziwienie.

Jednym z nim są bowiem obierki z ziemniaków. Wystarczy obłożyć nimi dno czajnika, wlać wodę i zagotować. Efekt? Po kamieniu nie zostanie ani ślad, a nasz czajnik będzie lśnił jak nowy.

Warto sięgnąć również po coca - colę. W końcu nie od dziś znany jest fakt o jej silnych właściwościach czyszczących. Podobnie jak w przypadku octu można zmieszać ją z wodą i wlać do czajnika na noc. Rano przeżyjemy spore zaskoczenie!

Polecamy również nasz tekst na temat innych sposobów na skuteczne porządki w naszej kuchni!!

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: newsy.gotujmy

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł