Smakosze.pl
Projekt bez tytułu - 2021-06-19T213630.507

Canva/christianhorz

Eksperci przestrzegają przed piciem w upały mocno schłodzonych napojów

19 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Monika Dec

Udostępnij:

Fala upałów mocno daje się nam we znaki. Gdy temperatura na zewnątrz przekracza 30 stopni, często sięgamy po mocno schłodzone napoje. Niestety, nie jest to najlepszy wybór. Eksperci mocno przed nim przestrzegają,

Gdy z nieba leje się żar, szukamy szybkiego sposobu na ochłodzenie. Jednym z nich jest sięgnięcie po mocno schłodzone napoje.

Niestety, jest to spory błąd, przed którym przestrzegają eksperci. Okazuje się, że wypicie szklanki bardzo zimnego napoju może mieć nieprzyjemne konsekwencje dla naszego organizmu.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Dlaczego nie należy sięgać w gorący dzień po mocno schłodzone napoje?

Lekarze apelują, aby w upalne dni pić jak najwięcej płynów. Szczególnie chętnie sięgamy wtedy po mocno schłodzone napoje. Niestety, w ten sposób wyrządzamy sobie jedynie krzywdę.

Okazuje się, że niemal lodowate napoje wcale nie chłodzą naszego organizmu. Zapewniają nam jedyne chwilowe złudzenie ochłody, podczas gdy w naszym organizmie zaczynają działać procesy, które mają na celu nas ... ogrzać.

Surówka z ogórka i cukinii

Orzeźwiająca surówka z ogórka i cukinii

CZYTAJ DALEJ

Zmrożone napoje w czasie upalnych dni niestety mogą doprowadzić do szoku termicznego. Szczególnie łatwo o niego podczas wakacji, gdy spędzamy długie godziny na słońcu.

Dlatego, w grupie ryzyka są m.in. plażowicze, osoby pracujące na zewnątrz oraz sportowcy (np. miłośnicy joggingu.) Po jakie napoje warto sięgać w upalny dzień?

Projekt bez tytułu (38)

Co pić podczas upału?

W czasie upałów najlepiej sięgać po wodę mineralną. Szczególnie cenna jest ta, która zawiera magnez oraz wapń. Z powodzeniem można dodać do niej np. plasterek cytryny lub listek mięty.

Dobrym wyborem jest również m.in. szklanka soku pomidorowego, który jest prawdziwą skarbnicą potasu. Więcej na temat najlepszych napojów na gorące dni przeczytasz w tym artykule.

Podczas upałów warto również sięgnąć po wszelkiego rodzaju chłodniki. Jeden z najlepszych przepisów na to danie podajemy tutaj.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: abc zdrowie/ o2 / poradnik zdrowie

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Zdrowie

Czego nie należy pić podczas upałów?

Czytaj więcej >

Zdrowie

Za co gwiazdy pokochały sok z selera?

Czytaj więcej >

Zdrowie

Piorunujące zalety napoju z liści laurowych i cynamonu

Czytaj więcej >

Zdrowie

Dlaczego warto jeść mizerię?

Czytaj więcej >

Zdrowie

Burza po wpisie dotyczącym uwielbianych napojów

Czytaj więcej >

Zdrowie

Niezwykły przepis na napój na bazie soku z cytryny

Czytaj więcej >